Podívejte se, kam od čtvrtka do neděle za kvalitní fotbalovou zábavou s pořádnou modrobílou stopou. V akci budou všechny kategorie Jesenice a řadu z nich čekají zápasy na domácím hřišti. Tam se představí například oba dorostenecké a elitní žákovské výběry, či fotbalisté Slavie do osmi let. Na atraktivní derby se chystá jesenické áčko, které o další důležité body v sedmé lize zabojuje na půdě nedalekých Dobřejovic.
Áčko fotbalové Jesenice si v pátečním utkání své skupiny sedmé ligy připsalo cenné vítězství, když na domácím hřišti porazilo Kunice těsně 2:1. Zápas přitom neměli vůbec jednoduchý – ještě v 71. minutě slávisté prohrávali, nakonec ale dokázali skóre otočit a rozhodující moment přišel až v samotném závěru. Hrdinou utkání se stal Antonín Neumann, který v 90. minutě vstřelil vítězný gól a završil tak cenný obrat svého týmu.
Fotbalisté Jesenice do sedmnácti let mají za sebou další náročné utkání v áčkové skupině páté ligy mladšího dorostu. Na domácím hřišti tentokrát nestačili na Kazín, kterému podlehli 0:2. Přesto hlavní trenér týmu Lukáš Medřický ve svém hodnocení našel i řadu pozitivních momentů a ocenil přístup svých svěřenců.
Fotbalisté jesenického béčka pokračují ve skvělé jízdě do jarní částí sezony a nadále si drží stoprocentní bilanci v áčkové skupině FOOTBALLTIME 9. ligy okresu Praha-západ. V dalším kole potvrdili roli mírného favorita, když na domácím hřišti přetlačili Sokol Zvole těsně 3:2 a upevnili si druhé místo za Rapidem Psáry B.
po 14. 4. 2025 - Mangl Martin
Věřili jsme, že na to máme, soukal ze sebe zklamaný Priesol po porážce v Králově Dvoře
Před týdnem přestříleli rivala z nedalekých Dolních Břežan vysoko 7:3, tentokrát ale fotbalisté jesenické devatenáctky narazili. Ve víkendovém utkání 19. kola krajské I. A třídy podlehli domácímu Královu Dvoru v divoké přestřelce 3:6 a v tabulce soutěže se nacházejí na osmém místě.
O osudu utkání de facto rozhodl jeho první poločas, který domácí Cábelíci vyhráli 3:0, a také závěr, v němž hosté dvěma góly své vítězství po předchozím dotahování slávistů zpečetili. Branky Jesenice na Berounsku stříleli Antonín Bureš, Marek Neumann a Constantin Priseol. A právě poslední jmenovaný hráč utkání pro klubový web zhodnotil.
„Chtěli jsme Královu Dvoru vrátit porážku z března. Věřili jsme, že na to máme, protože soupeř nebyl a není fotbalovější než my," mínil Constantin Priesol, jeden ze tří střelců Jesenice. „V nedělním utkání domácí dokonce od dvacáté minuty zdržovali a spíš se pro míče loudali než aby hráli fotbal. V prvním poločase jsme ale dostali hloupé góly, sami naopak totálně vyhořeli v koncovce," posteskl si mladý ofenzivní hráč Slavie.
Ve druhém dějství Jeseničtí snížili na 3:2 a 4:3, ale závěr patřil domácím, který v posledních dvou minutách utkání vstřelili dvě branky, čímž si zajistily tři cenné body do tabulky. „Za stavu 4:3 pro domácí jsem věřil, že to ještě zvrátíme. Otevřeli jsme obranu a všichni se natlačili do útoku. Bohužel to nevyšlo, my inkasovali dvě branky a domů odjížděli s prázdnou," dodal Constantin Priesol na závěr svého hodnocení zápasu.
Nejbližší utkání sehraje starší dorost Jesenice v sobotu od 9.30 hodin na domácím hřišti (ve starém areálu uprostřed města) proti Dolnobousovskému SK, který je v tabulce I. A třídy U19 na jedenácté příčce pouhé tři body za Jesenicí. Na podzim skončilo vzájemné utkání na hřišti v Dolním Bousově divokou remízou 3:3.
FK Králův Dvůr U19 - SK Slavia Jesenice U19 6:3
Poločas: 3:0. Branky: 9. a 34. Štěpánek, 18. Chalupa, 76. M. Novotný, 89. Chroust, 90. Červenka - 61. Neumann, 69. Priesol z penalty, 77. Bureš z penalty. Rozhodčí: Fikrle. ŽK: 1:0 (24. Grigárek). Diváci: 40. Hřiště: Králův Dvůr. Sestava FK Králův Dvůr U19: Vávra - Grigárek, Vrba, Červenka, Chalupa, Matouš, M. Novotný, Vitík, Štepánek, Vrba, Kružliak. Na lavici (střídali): Kúdela, Svoboda, Exner, Boubín, Chroust, Červený. Trenér: Karel Mencl. Sestava SK Slavia Jesenice U19: Stejskal - Kabát, O. Novotný, Kindl, Tintěra, Keblušek, Súkala, Skok, Priesol, Bureš, Skotnica. Na lavici (střídali): Neumann, Mikeš. Trenér: Roman Škrabal.
/REPORTÁŽ, FOTOGALERIE, OHLASY/ Na podzim svého sobotního soupeře na jeho půdě celkem jasně porazili, tentokrát ale áčko fotbalové Jesenice proti Všenorskému SK nebodovalo. V sobotním utkání 19. kola svojí skupiny krajské I. B třídy prohrálo se zkušenějším protivníkem těsně 3:4 a na jaře slávisté stále čekají na první body. Potřetí ze čtyř zápasů navíc prohráli o jediný gól.
Před měsícem soupeře z Dolních Břežan v dohrávce z podzimu na domácím hřišti porazili, tentokrát ale na Olympii nestačili. Ta vzájemný zápas hraný v sobotu v rámci 19. kola céčkové skupiny I. A třídy Středočeského kraje vyhrála před svými fanoušky těsně 2:1 a oplatila jesenickému družstvu nedávnou porážku 0:2.