Již uplynulý rok 2025 se do historie fotbalového klubu SK Slavia Jesenice zapíše jako období výrazných změn, silných emocí a důležitých rozhodnutí. Klub se poprvé naplno nadechl v novém sportovním areálu, áčko na jaře bojovalo o samotnou existenci v krajské soutěži, mládežnické kategorie se dál rozvíjely a vedení klubu muselo čelit celé řadě organizačních i finančních výzev. Předseda oddílu Lukáš Medřický v obsáhlém povídání pro klubový web otevřeně popisuje, co se povedlo, kde klub narazil na své limity a kam by chtěl jesenický fotbal v blízké budoucnosti posunout – sportovně, organizačně, ale lidsky.
Čtrnáctiletý Jonáš Kubů patří mezi mladé hráče SK Slavia Jesenice, kteří na sobě systematicky pracují a postupně se posouvají dál. Rok 2025 byl pro něj v mnoha ohledech zlomový – nejen po fotbalové stránce, ale i po té mentální. V rozhovoru pro klubový web se vrací ke svým začátkům, vzpomíná na silné momenty sezony a mluví o cílech do budoucna.
Teprve třináctiletý Adam Matuščín patří mezi mladé hráče fotbalové Jesenice, kteří na sobě systematicky pracují a mají jasnou představu o tom, kam se chtějí posouvat. Fotbal je pro něj nejen sportem, ale i školou života. V otevřeném povídání pro klubový web se Matuščín ohlíží za uplynulým rokem, vzpomíná na své začátky a prozrazuje své cíle do budoucna.
Starší žáci jesenické Slavie zakončili podzim ve vodách svojí skupiny 4. ligy (dříve I. A třída) fotbalistů do patnácti let na šestém místě. To je celkem solidní počin, ovšem výsledky podle hlavního trenéra Vojtěch Blažka ne vždy odpovídaly možnostem týmu. V prosincovém povídání mladý kouč hodnotil výkony, klíčové momenty, individuální progres i plány pro zimní přípravu.
po 14. 4. 2025 - Mangl Martin
Starší žáci podlehli Olympii. Jak utkání v Dolních Břežanech hodnotil kapitán týmu?
Před měsícem soupeře z Dolních Břežan v dohrávce z podzimu na domácím hřišti porazili, tentokrát ale na Olympii nestačili. Ta vzájemný zápas hraný v sobotu v rámci 19. kola céčkové skupiny I. A třídy Středočeského kraje vyhrála před svými fanoušky těsně 2:1 a oplatila jesenickému družstvu nedávnou porážku 0:2.
„Utkání bych rozdělil na dva poločasy. V tom prvním jsme se soupeřem hráli vyrovnaný zápas, kdy nám chybělo trošičku více štěstí při zakončení," poukázal kapitán týmu Martin Medřický na některé nevyužité příležitosti včetně trefené spojnice brány domácího celku.
Ve druhém dějství už branky padaly. Za domácí se dvakrát střelecky prosadil Alex Michael Žižka, v závěru za Jesenici korigoval skóre Antonín Bouda. „Ve druhé půli nás soupeř přehrával především ve středu hřiště. Také se nám zranili dva klíčoví hráči a už jsme se moc nedostávali do nebezpečných situací. Nakonec jsme dali gól po krásné střele Antonína Boudy, ale tím jsme jen korigovali konečný výsledek," posteskl si mladý fotbalista.
„I přes porážku bych chtěl poděkovat spoluhráčům za to, jak makali od začátku až do konce utkání. První zápas za nás odehrála Laura Vršecká, která se k nám vrátila ze Slavie a myslím si, že pro náš tým bude skvělou posilou," uzavřel Martin Medřický.
Patnáctka Slavie je v aktuální tabulce I. A třídy se ziskem dvaadvaceti bodů na devátém místě, v příštím kole se představí doma proti tabulkovému sousedovi z Říčan. Tento duel je na programu v neděli 20. dubna od 10 hodin na starém hřišti v Jesenici uprostřed města.
SK Olympie Dolní Břežany U15 - SK Slavia Jesenice U15 2:1
Poločas: 0:0. Branky: 53. a 71. Žižka - 79. Bouda. Rozhodčí: Boček. ŽK: 0:1 (72. Melichárek). Diváci: 35. Hřiště: Dolní Břežany. Sestava SK Olympie Dolní Břežany U15: Profous - Žižka, Hančl, Vysoký, Vozáb, Šulák, Gustei, M. Pěkný, Otáhal, Belda, V. Pěkný. Na lavici (střídali): Žirovnický, Hložánka, Hruška, Maláček, Zmeškal. Trenér: Zdeněk Chaloupka. Sestava SK Slavia Jesenice U15: Völfel - Melichárek, D. Borovička, Šebesta, M. Medřický, Stejskal, Hásek, Javůrek, Astaloš, Vršecká. Na lavici (střídali): Minář, Hrábek, Bouda, Volf. Trenér: Vojtěch Blažek.
/REPORTÁŽ, FOTOGALERIE, OHLASY/ Na podzim svého sobotního soupeře na jeho půdě celkem jasně porazili, tentokrát ale áčko fotbalové Jesenice proti Všenorskému SK nebodovalo. V sobotním utkání 19. kola svojí skupiny krajské I. B třídy prohrálo se zkušenějším protivníkem těsně 3:4 a na jaře slávisté stále čekají na první body. Potřetí ze čtyř zápasů navíc prohráli o jediný gól.