Fanoušci tradičního modrobílého klubu, podívejte se přehledně, kam o víkendu vyrazit za fotbalovou zábavou se značkou SK Slavia Jesenice. Na domácím hřišti se v sobotu představí oba dorostenecké výběry, které v derby změří síly s vesteckou Viktorií. O den později se svým příznivcům představí i žáci, kteří hostí Votice. Zajímavý zápas pak čeká mužské béčko, které druhý víkendový den sehraje třaskavé derby na hřišti Dolních Jirčan.
Fotbalisté Jesenice do 14 let si o víkendu připsali další cenné vítězství, když ve čtvrtém kole SPORTIQ áčkové skupiny 8. ligy starších porazili na domácím hřišti silný Spartak Průhonice těsně 2:1. Zápas byl podle trenéra Davida Šnajberka po celou dobu velmi vyrovnaný, ale Jesenice nakonec potvrdila svou kombinační převahu a získal všechny tři body.
Rezerva fotbalové Jesenice potvrdila svou dobrou formu z letošní sezony a v dalším kole FOOTBALTIME 9. ligy skupiny A zvítězila na hřišti SK Olympie Dolní Břežany B poměrem 3:1. A díky osmé sezonní výhře si v aktuální tabulce bývalé okresní trojky upevnila druhé místo.
Jesenická sedmnáctka prohrála v nedělním utkání 16. kola páté ligy mladšího dorostu na hřišti Jílového u Prahy těsně 1:2 a darovala soupeři vůbec první vítězství v probíhajícím soutěžním ročníku. I přes nepříznivý výsledek byl ovšem výkon hostujícího týmu povzbudivý, zejména co se týče hry s míčem a aktivity dopředu.
pá 2. 5. 2025 - Mangl Martin
Zdanovec po důležité výhře: Jevany jsme měli dobře přečtené, kluky musím pochválit
Porážka o gól, druhá těsná porážka, debakl, prohra o jednu branku, remíza a čtvrtý neúspěch o jediný zásah. To byla dosavadní bilance áčka fotbalové Jesenice v jarní části sezony. Ruku na srdce: spíš nic, než moc. Ale každá série jednou končí. I tahle. Parta okolo trenéra Pavla Zdanovce vyhrála ve čtvrtečním utkání 22. kola I. B třídy na hřišti čtvrtých Jevan jasně 4:0 a dočkala se prvního vítězství ve druhé půlce sezony.
Zadělala na něj už v úvodu utkání, kdy se během prvních sedmi minut prosadili Dominik Novotný s Martinem Rakem. A když po půl hodině hry přidal třetí zásah mužstva opět kanonýr Novotný, bylo hotovo. Výsledek pak ve druhém dějství ještě pečetil svým zásahem útočník Antonín Novák.
„Bylo vidět, že každý bojoval za každého a zápas odjezdil na sto procent," pochvaloval si po skončení duelu obránce Jesenice Antonín Neumann. Zisk tří bodů přičítal právě bojovnosti, nasazení, ale také skvělé taktice, kterou jeho týmu naordinoval trenér Pavel Zdanovec.
Ten vzhledem k dalším zápasům, které slávisty v této sezoně čekají, nechtěl být konkrétní. Ale prozradil, že úspěch se dost možná rodil už před samotným zápasem. „Jevany jsme měli dobře přečtené z jejich posledního zápasu v Bohutíně, a celý týden jsme se na ně cíleně připravovali. Upravili jsme tréninkový cyklus – jeden trénink jsme zaměřili čistě na taktiku a druhý byl praktický, kde jsme si detailně prošli všechny herní situace, které jsme chtěli v zápase vidět," poznamenal pro klubový web jesenický trenér Zdanovec.
„Všechny kluky musím pochválit nejen za výkon v samotném utkání, ale i za přístup během celého týdne. Bylo na nich vidět maximální soustředění a odhodlání zápas zvládnout. Věřím jim, že ve stejném nasazení dotáhnou i zbytek této klíčové sezony," přeje si sedmačtyřicetiletý kouč.
Doufá (a nejen on), že stejně jako Jevany se jeho mužstvu podaří překvapit a porazit i TJ Sokol Nová Ves pod Pleší, kterou Slavie hostí v příštím kole déčkové skupiny I. B třídy Středočeského kraje doma v sobotu 10. května od 17 hodin.
Program zápasů SK Slavia Jesenice ve zbytku sezony - sobota 10. května 17.00: SK Slavia Jesenice - TJ Sokol Nová Ves pod Pleší, neděle 18. května 17.00: FC SB Vlašim B - SK Slavia Jesenice, sobota 24. května 17.00: SK Slavia Jesenice - SK Litavan Bohutín, neděle 1. června 17.00: FK Dobřejovice - SK Slavia Jesenice, sobota 7. června 17.00: SK Votice - SK Slavia Jesenice, sobota 14. června 17.00: SK Slavia Jesenice - AFK Kácov.
Jarní polovinu sezony nezačali dobře. Z úvodních šesti zápasů získali jediný bod a propadli se tabulkou. Teď ale zabrali, konečně. Fotbalisté Jesenice ve svátečním zápase 22. kola déčkové skupiny krajské I. B třídy deklasovali favorizované Jevany na jejich hřišti vysoko 4:0 a slaví první jarní vítězství. Dvě branky vstřelil obávaný kanonýr Dominik Novotný, o zbývající trefy Slavie se postarali Martin Rak s Antonínem Novákem.