30_20240212_174404.jpg
100_20240601_011535.jpg

Zasloužená porážka. Ale konečný výsledek je až moc krutý, přemítal kouč Jesenice

Autor: Martin Mangl | Čtyřikrát za sebou uspěli, ale měsíc trvající vítězná série o uplynulém víkendu skončila. Fotbalisté Jesenice totiž ve šlágru 26. kola skupiny D krajské I. B třídy podlehli na domácím hřišti Uhlířským Janovicím celkem jasně 1:4 a jejich šance na celkové prvenství v soutěži se tři kola před koncem sezony pohybuje už jen v teoretické rovině.

Uhlířské Janovice v Jesenici vedly 2:0, ale po hodině hry vykřesal jiskřičku naděje domácí záložník Tomáš Kuchta. Jenomže dva slepené góly soupeře v závěrečných deseti minutách definitivně rozhodly o tom, že všechny body poputují do okresu Kutná Hora.

„Zaslouženě jsme prohráli, ale konečný výsledek je podle mě až moc krutý. Za stavu 1:2 jsme měli stoprocentní šanci na to, abychom srovnali, ale skvělou příležitost jsme bohužel zahodili. Postupně jsme začali v touze vyrovnat více riskovat a soupeř nás potrestal do otevřené obrany," popisoval utkání jesenický hlavní trenér Pavel Zdanovec.

Kluky ale musím pochválit, s kvalitním soupeřem drželi krok až do osudové chyby před prvním gólem. Pak už vše bylo proti nejlepšímu týmu soutěže obtížné. Závěr sezony bude pro nás velmi těžký. Už teď víme, že nám někteří hráči nahlásili na poslední kola omluvenky. Přesto doufám, že to v rámci možností zvládneme," dodal 46letý lodivod.

Jak už bylo řečeno: do konce letošní sezony zbývají odehrát už jen tři kola. Pokud to hromové počasí dovolí, v tom nejbližším se slávisté představí v Červených Janovicích, a to už v sobotu 1. června od 13 hodin. Pak následuje domácí utkání s Jevany (8. června od 17 hodin) a soutěžní ročník ukončí souboj v Kácově (15. června od 13 hodin). Cílem mužstva je udržet třetí místo, na které si však brousí zuby právě i Kácov a bez šance není ani Vlašim B.

SK Slavia Jesenice - FK Uhlířské Janovice 1:4

Poločas: 0:0. Branky: 60. Tomáš Kuchta - 46. a 83. Jelínek, 53. Tomáš Kopp, 85. Jaroslav Kopp. Rozhodčí: Sandev - Zíka, Neliba. ŽK: 2:2 (14. Robert Kuchta, 27. Tomáš Kuchta - 14. Jelínek, 35. Kulhánek). Diváci: 90. Sestava SK Slavia Jesenice: Mašek - Bureš, Kopa, Kolář, Dominik Novotný (84. Potočník), Obermajer, David Pešl (79. Bradáč), Rak (58. Radek Pešl), Tomáš Kuchta, Štepánek, Robert Kuchta. Trenér: Pavel Zdanovec. Sestava FK Uhlířské Janovice: Kmoch - Kulhánek, Zadražil, Bílek, Barták, Marek, Tomáš Kopp, A. Beneš, Jaroslav Kopp, Roubíček (67. Tancer), Jelínek (86. Čálek). Trenér: Martin Dotlačil.

Kompletní výsledky 26. kola I. B třídy Středočeského kraje (skupina D): TJ Kunice - AFK Kácov 2:2, SK Vyžlovka - TJ FC Jevany 1:2, FC Křivsoudov - FK Kavalier Sázava 4:2, FK Říčany - SK Olbramovice 6:2, SK Slavia Jesenice - FK Uhlířské Janovice 1:4, TJ Sokol Miřetice - TJ Sokol Teplýšovice 2:2, FC SB Vlašim B - TJ Sokol Červené Janovice 5:2.