SK Rapid Psáry BSK Slavia Jesenice B
2:5
ne 19. 5. 2024 17:00 @ Psáry, III. třída - skupina A, 25. kolo

Začátek jako z říše snů pomohl béčku Jesenice ke třem cenným bodům na hřišti Rapidu

Autor: Martin Mangl | Rezervní tým Jesenice odčinil předchozí porážku na hřišti Zvole, když v nedělním utkání 25. kola okresní trojky zdemoloval v souboji béček domácí Rapid Psáry jasně 5:2. Slávisté o svém vítězství rozhodli už v úvodních dvaadvaceti minutách, po nichž vedli o pět branek.

Kdo přišel na stadion v Psárech pozdě, mohl jedině litovat. Už v první minutě se trefil Marek Neumann, za malou chvíli přidal druhou branku Dominik Novotný a záhy překonal domácího gólmana Luďka Horkého i dorostenec Jakub Tintěra. Ten byl při skutečně chuti, protože se ve 22. minutě trefil ještě jednou, před ním rozvlnil síť i spoluhráč Václav Bradáč - 5:0.

Celá galerie níže v článku a při rozkliknutí fotky

Až pak se prosadily i Psáry, i když ne až tak úplně. Nešťastnou vlastní branku si totiž dal Marek Štěpánek. Od té doby Jeseničtí polevili a do zápasu se vrátili i borci Rapidu. Ale na víc, než na branku střídajícího Ihora Krasnyanyka ze 77. minuty se již nezmohli. Bitvu záloh tak ovládla Slavia, která se čtyři kola před koncem sezony drží na pátém místě tabulky.

„V šatně před zahájením utkání jsme si řekli, jak do zápasu chceme vstoupit. Chtěli jsme hrát naši hru a myslím si, že se nám to povedlo více než dobře. Už ve třetí minutě zápasu jsme nastříleli soupeři tři góly. Pak jsme trošku polevili z tempa a soupeř hru vyrovnal, ale do větších šancích jsme ho už nepustili," hodnotil vítězný mač kapitán Slavie Stanislav Kolář.

„Musím znovu pochválit mladší kluky z dorostu, kteří si zvykají na dospělý fotbal a vede se jim dobře. Důležité je, že jsme utkání zvládli za tři body, ale teď už se musíme soustředit na další zápasy," doplnil šestadvacetiletý fotbalista Jesenice.

SK Rapid Psáry B - SK Slavia Jesenice B 2:5

Poločas: 1:5. Branky: 24. Štěpánek vlastní, 77. Krasnyanyk - 3. a 22. Tintěra, 1. M. Neumann, 1. D. Novotný, 16. Bradáč. Rozhodčí: Zubková. ŽK: 2:0 (13. Vrkoč, 83. Vondra). Diváci: 50. Sestava SK Rapid Psáry B: Horký - Skřivan, D. Dvořák, Vrkoč, Belia (46. Krasnyanyk), Keller, Kučerák (64. Polazhynets), Půlpán, Vondra, Djebar (77. Motyčka), L. Přeučil. Trenér: Luděk Horký. Sestava SK Slavia Jesenice B: Melichárek - Tintěra, Kindl, Bureš, Kolář, D. Novotný (77. Kul'ha), Novák, Potočník, M. Neumann (69. Mareček), Bradáč, Štěpánek. Trenér: Pavel Zdanovec.

Kompletní výsledky 25. kola III. třídy okresu Praha-západ (skupina A): TJ Okrouhlo - TJ Krňany 0:6, FC Jílové B - SK Olympie Dolní Břežany B 2:1, SK Kazín B - Sokol Zvole 5:2, TJ Jíloviště B - SK Vrané nad Vltavou 5:1, SK Rapid Psáry B - SK Slavia Jesenice B 2:5, SK Čechoslovan Dolní Jirčany - SK Libeň 1:5, Spartak Průhonice B - SK Meteor Libeř 4:1.