Klub SK Slavia Jesenice oznamuje navázání spolupráce se společností Level Energy, která se nově řadí mezi hlavní partnery jesenického fotbalu. Spojení s významným hráčem na poli energetiky představuje další krok k posílení stability a rozvoje klubu i jeho mládeže.
Již uplynulý rok 2025 se do historie fotbalového klubu SK Slavia Jesenice zapíše jako období výrazných změn, silných emocí a důležitých rozhodnutí. Klub se poprvé naplno nadechl v novém sportovním areálu, áčko na jaře bojovalo o samotnou existenci v krajské soutěži, mládežnické kategorie se dál rozvíjely a vedení klubu muselo čelit celé řadě organizačních i finančních výzev. Předseda oddílu Lukáš Medřický v obsáhlém povídání pro klubový web otevřeně popisuje, co se povedlo, kde klub narazil na své limity a kam by chtěl jesenický fotbal v blízké budoucnosti posunout – sportovně, organizačně, ale lidsky.
Čtrnáctiletý Jonáš Kubů patří mezi mladé hráče SK Slavia Jesenice, kteří na sobě systematicky pracují a postupně se posouvají dál. Rok 2025 byl pro něj v mnoha ohledech zlomový – nejen po fotbalové stránce, ale i po té mentální. V rozhovoru pro klubový web se vrací ke svým začátkům, vzpomíná na silné momenty sezony a mluví o cílech do budoucna.
Teprve třináctiletý Adam Matuščín patří mezi mladé hráče fotbalové Jesenice, kteří na sobě systematicky pracují a mají jasnou představu o tom, kam se chtějí posouvat. Fotbal je pro něj nejen sportem, ale i školou života. V otevřeném povídání pro klubový web se Matuščín ohlíží za uplynulým rokem, vzpomíná na své začátky a prozrazuje své cíle do budoucna.
út 28. 10. 2025 - Mangl Martin
Výhru nad Voticemi režíroval kapitán Filip Kafka. Blažek: Byl rozdílový
Starší žáci Jesenice zvládli víkendové utkání 4. ligy fotbalistů do 15 let skvěle, když na domácím hřišti s umělým povrchem deklasovali Votice jednoznačně 5:0. Hattrickem se blýskl kapitán Filip Kafka, další branky obstarali František Jirák s Adamem Chybou.
Hlavní trenér družstva Vojtěch Blažek po utkání přiznal, že výkon jeho svěřenců byl oproti minulému kolu výrazně lepší. „Naše výsledky jsou poslední dobou jako na houpačce. Po zápase v Brandýse, kde jsme odehráli jeden z nejhorších poločasů sezony, jsme chtěli doma ukázat, že umíme hrát kvalitní fotbal. Cíl byl jasný – tři body pro Jesenici,“ uvedl trenér.
Úvod zápasu však Jesenici příliš nevyšel. „Před utkáním jsme kladli důraz na to, abychom byli od začátku aktivní. Jenže prvních šest minut patřilo soupeři, který měl dvě gólové šance. Naštěstí jsme to ustáli a postupně začali přebírat iniciativu,“ ulevil si mladý kouč.
Po pomalejším rozjezdu domácí zvedli hru, začali diktovat tempo a brzy přišly i první góly. Ve druhém poločase pak Jesenice potvrdila svou převahu a jednoznačně zvítězila. „Začátek druhé půle byl diametrálně odlišný od toho prvního. Rychle jsme přidali třetí branku a hráči se uklidnili. Konečné skóre 5:0 odpovídá dění na hřišti, i když jsme klidně mohli přidat ještě pár gólů,“ hodnotil trenér po nedělním vítězství jeho družiny.
Pochvalu si zasloužila především obrana, která tentokrát udržela čisté konto. „Konečně jsme v defenzivě působili jistě a nepustili soupeře do vážnější šance. Výjimkou byla střela z dálky, která skončila na břevnu,“ doplnil Vojtěch Blažek, který nezapomněl ani na výkon kapitána Filipa Kafky. „Filip byl jednoznačně rozdílovým hráčem. Ukázal své kvality a potvrdil, že je tahounem týmu,“ uzavřel trenér na adresu svého třígólového borce.
SK Slavia Jesenice U15 - SK Votice U15 5:0
Poločas: 2:0. Branky: 17., 41. a 52. Kafka, 32. Jirák, 69. A. Chyba. Rozhodčí: Brzková. ŽK: 0:0. Diváci: 68. Hřiště: UMT Jesenice. Sestava SK Slavia Jesenice U15: Zemek - Minář, Miksa, Vršecká, Kafka, A. Chyba, Mlčkovský, Huža, Konvalinka, Dolínek, Š. Borovička. Na lavici (střídající hráči): Kratochvíl, D. Chyba, Jirák, Černý, Suchopar, Trusov. Trenéři: Vojtěch Blažek, David Šnajberk. Sestava SK Votice U15: Tůma - Kočka, Bubník, Vyhnal, M. Skála, Kvapil, P. Skála, Kaňka, Zvelevil, Bursík, Koreš. Na lavici (střídající hráči): Holický, Fišer, Otradovec, Volevecký, Volek, Šťovíček, Zoul. Trenér: Michal Budil.
Galerie - U15 | SK Slavia Jesenice - SK Votice 5:0 (2:0)
Nedělní derby mezi domácím Čechoslovanem Dolní Jirčany a béčkem fotbalové Jesenice nakonec ovládli favorizovaní hosté, ačkoliv už po devíti minutách hry na hřišti svého rivala prohrávali o dvě branky. Do konce poločasu ovšem stihli ve větrném počasí a za nepříliš ideálních podmínek vyrovnat a po změně stran definitivně otočili skóre na svou stranu. Díky těsné výhře 5:4 získali modrobílí cenné a nesmírně důležité tři body, zvítězili popáté v řadě a upevnili si druhé místo v tabulce áčkové skupiny FOOTBALLTIME 9. ligy.