23_20240503_153935.jpg
84_20240412_183651.jpg

Vnímám pokles formy u některých hráčů, lamentoval kouč po další domácí porážce

Autor: Martin Mangl | Nenavázali na předchozí cenné vítězství na hřišti Olbramovic, naopak zopakovali otvírák jara, ve kterém před svými fanoušky podlehli Teplýšovicím. A také v domácím utkání 19. kola svojí skupiny krajské I. B třídy dostali fotbalisté Jesenice čtyři branky, před zraky více než dvou stovek diváků podlehli svěřenci trenéra Pavla Zdanovce konkurenčním Říčanům 2:4.

Po brzké trefě důrazného Dominika Novotného sice vedli, ale po obrátce už na trávníku vládli hosté. Alespoň gólově ano. Dvě branky vstřelil střídající Jan Sus, jednou se trefili Viktor Hýsek a Jan Olinger. V domácích barvách prostřelil říčanského brankáře ještě Jan Bureš.

„Pokud nedokážeme proměňovat své brankové příležitosti a naopak budeme soupeři takto lacině nabízet obrovské tutovky ke skórování, tak bude každá naše prohra zasloužená," říkal trenér áčka fotbalové Jesenice Pavel Zdanovec.

A měl pravdu. Jeho družina si ve šlágru 19. kola vytvořila celou řadu slibných příležitostí, ale proměnila pouze dvě. Říčanům naopak po hříchu nabízela hodně okének v obraně, které silný soupeř bez milosti dokázal potrestat. „Je pravda, že naše celá obranná činnost nefunguje jako na podzim. Vnímám pokles formy u některých hráčů a vede mě to k myšlenkám na určité personální změny v základní sestavě," připustil kouč slávistů.

Jeho tým po porážce opustil první místo tabulky, na které naopak poskočily právě Říčany. Šanci na reparát ale Jeseničtí mají už v neděli, kdy se od 12.30 hodin představí na půdě Miřetic. „Jistě by nám pomohlo pár výher po pohodovém průběhu zápasu. Což se ale v příštím utkání v Miřeticích moc očekávat nedá," odpověděl Zdanovec na otázku, jak se z porážky proti Říčanům rychle oklepat a vrátit se zpátky do podzimní formy. Inu, nezbývá než doufat v návrat ztracené formy nejen některých jedinců ale vlastně celého týmu.

SK Slavia Jesenice - FK Říčany 2:4

Poločas: 1:0. Branky: 10. D. Novotný, 70. Bureš - 62. a 66. J. Sus, 74. Hýsek, 90+1. Olinger. Rozhodčí: Žáček - Jarolímek, Soukup. ŽK: 3:4 (61. D. Pešl, 76. Štěpánek, 82. R. Kuchta - 9. Čmus, 57. Bereš, 69. Hýsek, 76. J. Sus). Diváci: 221. Sestava SK Slavia Jesenice: Blažek - Ondrák (36. Bradáč), Karas, Bureš, Kopa, D. Novotný, D. Pešl (77. Obermajer), Rak (73. R. Pešl), T. Kuchta, Štěpánek, R. Kuchta. Trenér: Pavel Zdanovec. Sestava FK Říčany: Černý - Bereš (78. Paulus), M. Sus, Vitvar, Netolický, Kříž (51. J. Sus), Jelínek, Čemus, Pořízek, Hýsek, Olinger.