Fotbalisté Jesenice do sedmnácti let zahájili nový ročník ve svojí skupině 5. ligy úspěšným zápasem na hřišti AFK Sadská, kde sice relativně brzy prohrávali, ale ještě do poločasu skóre otočili a v závěru přidali třetí branku, díky níž definitivně zlomili odpor soupeře. Svěřenci trenéra Vojtěcha Blažka tak vyhráli 3:1.
Starší dorostenci jesenické Slavie vstoupili do nové soutěžní sezony 2026/2027 vítězně. V úvodním utkání svojí skupiny páté ligy fotbalistů do devatenácti let zvítězili na hřišti AFK Sadská velice přesvědčivě 4:1 a navázali tak na úspěšnou generálku proti AFK Pečky.
Fotbalisté jesenického béčka zvládli vstup do nového ročníku áčkové skupiny FOOTBALLTIME 9. ligy okresu Praha-západ vítězně. V prvním domácím utkání porazili rezervu Jíloviště těsně 2:1 a připsali si důležité tři body. O vítězství domácích rozhodl v 77. minutě střídající Marek Oravec.
Jesenice má za sebou první trošku nabitější fotbalový víkend nové sezony. Zatímco áčko Slavie absolvovalo už druhé utkání nového ročníku 7. ligy, pro rezervu, oba dorostenecké celky a také elitní žákovské kategorie šlo o první ostré zápasy sezony 2026/2027, i když nakonec ne až tak úplně. A víkend? Ten přinesl hned několik důvodů k radosti. Jesenické barvy slavily vítězství u mužské rezervy i obou dorostů, zatímco plánované zápasy starších a mladších žáků byly pro nezpůsobilý povrch hrací plochy ve Voticích odloženy. Áčko si naopak při své domácí premiéře v nové sezoně sedmé ligy připsalo porážku 1:4 se silným Ligmetem Milín.
út 26. 8. 2025 - Pelej Adam
V sobotu otevíráme nové hřiště a pomáháme Natálce. Přijďte na hvězdný zápas s Real Top Praha!
Fotbalový klub SK Slavia Jesenice ve spolupráci s městem Jesenice připravil na sobotu 30. srpna slavnostní otevření nového travnatého hřiště v novém sportovním areálu. Součástí programu bude benefiční utkání s týmem Real Top Praha, jehož výtěžek poputuje na podporu místní rodiny.
Odpoledne začne v 15:00 hodin utkáním mládežnických kategorií SK Slavia Jesenice, které si na novém trávníku zahrají první zápas. Hlavní program odstartuje ve 17:00, kdy se domácí jesenická "stará garda" střetne s výběrem Real Top Praha, který tvoří známé osobnosti ze světa zábavy a bývalí známí sportovci.
Celý výtěžek ze vstupného věnujeme na podporu Natálky z Jesenice, která se od narození potýká se zdravotním omezením pohybu. Prostředky mají pomoci pokrýt náklady spojené s léčbou a rehabilitací dívky.
Real Top Praha je netradiční fotbalový tým složený z celebrit, moderátorů a bývalých profesionálních sportovců, který pravidelně pořádá benefiční zápasy po celé republice. V dresu tohoto týmu se pravidelně objevují známí moderátoři, herci, zpěváci a influenceři, kteří svou účastí přitahují pozornost médií i fanoušků. Za dobu své existence už Real Top Praha pomohl vybrat statisíce korun na různé dobročinné účely a jejich zápasy pravidelně sledují tisíce diváků. Pro klub SK Slavia Jesenice představuje jejich návštěva kromě hlavního cíle pomoci Natálce také příležitost ukázat veřejnosti, že i regionální fotbal má fanouškům co nabídnout, a o to více v novém moderním domově jesenického fotbalu.
Nový sportovní areál představuje pro jesenický fotbal významný krok vpřed. Travnaté hřiště doplní již otevřenou dosavadní umělou plochu a druhé travnaté hřiště za budovou úřadu. Nové plochy mají zlepšit podmínky jak pro dospělé týmy, tak pro mládežnické kategorie klubu.
Vstupné na akci je stanoveno na 200 korun pro dospělé, děti do 15 let a studenti s platným průkazem zaplatí 100 korun. Vstupenky jsou k dispozici prostřednictvím sítě Ticketportal, budou dostupné také na místě konání, avšak je doporučeno volit online nákup z důvodu urychlení vstupu a vyhnutí se očekávánému zdržení při nákupu na místě.
Akce se koná v sobotu 30. srpna od 15:00 (utkání mládeže) a 17:00 (benefiční utkání proti Real Top) v novém sportovním areálu. Přijďte podpořit dobrou věc a užít si odpoledne s fotbalem.
Vstup pro pěší z Jesenice bude pouze pro návštěvníky se vstupenkami (online i tištěnými).Hlavní brána do areálu umožní zakoupit vstupenku na místě, ale počítejte s pomalejším odbavením, a to i přesto, že připravujemedvouřadý vstup – zvlášť pro ty, kteří mají vstupenky online, a zvlášť pro ty, kteří je chtějí zakoupit na místě.
Parkování bude na místě koordinováno, ale pokud můžete, přijďte pěšky nebo na kole, případně zaparkujte u jesenické školy. Počet míst u areálu je omezen.děkujeme!