Záložní tým fotbalové Jesenice zvládl vstup do jarní části sezony v áčkové skupině FOOTBALLTIME 9. ligy na výbornou. Na domácím hřišti slávisté o víkendu deklasovali Mníšek pod Brdy vysoko 8:2 a potvrdili svou pozici na špici tabulky. Nadále drží druhé místo za vedoucím béčkem Rapidu Psáry.
Áčko fotbalové Jesenice vstoupilo do jarní části sezony poněkud rozpačitě. V domácím utkání 16. kola svojí skupiny 7. ligy sice hrálo proti soupeři z nedalekých Dolních Břežan od 22. minuty v početní převaze, nakonec se ale muselo spokojit pouze s jedním bodem. Třaskavé derby, v němž nechyběly zápletky ani gólové momenty, totiž skončilo remízovým výsledkem 3:3.
Starší dorostenci Jesenice o uplynulém víkendu konečně prolomili nepříliš lichotivou sérii. Ve druhém jarním utkání áčkové skupiny páté ligy si připsali na své konto vůbec první vítězství v letošní sezoně, když na domácím hřišti porazili rivala z Dolních Břežan 3:1. I přes důležité tři body však zůstávají na posledním místě tabulky.
Mladší dorostenci SK Slavia Jesenice mají za sebou další náročné utkání. Na domácím hřišti sice vstoupili do sobotního zápasu proti rivalovi z Dolních Břežan velmi dobře a brzy se ujali vedení, nakonec ale po výsledku 1:4 odcházeli s prázdnou. Po víkendové porážce, která byla již třináctá v probíhající sezoně, tak zůstávají na předposledním místě tabulky 5. ligy fotbalistů do sedmnácti let.
po 9. 9. 2024 - Mangl Martin
Uhráli jsme to, co bylo potřeba, oddechl si Vyšata po výhře v Dolních Břežanech
Mladší dorostenci fotbalové Jesenice o víkendu odčinili předchozí debakl od Spartaku Příbram, když v rámci 5. kola krajské I. A třídy fotbalistů do 17 let vyhráli na hřišti nedalekých Dolní Břežan těsně 2:1.
Jesenické poslal do vedení ve 34. minutě Adrián Keblušek, ale Olympie malou chvíli po změně stran vyrovnala zásluhou trefy Matyáše Štyndla. Také třetí branku dali domácí, ovšem do vlastní sítě. Nešťastný vlastenec Petříka navíc znamenal tři body pro Jesenici, která už výsledek 2:1 udržela až do závěrečného hvizdu rozhodčího.
„Pro lidi v hledišti to nebylo příliš atraktivní utkání, zápas moc gólových šancí nenabídl. Ani náš výkon se neřadí k těm nejlepším, na druhou stranu se v naší hře objevilo spoustu světlých momentů, na kterých lze určitě stavět," vypozoroval trenér sedmnáctky Slavie Martin Vyšata. „Celkově jsme ale uhráli to, co bylo potřeba a po těžkém boji jsme si domů odvezli důležitou výhru a spolu s ní i tři body do tabulky," doplnil osmačtyřicetiletý kouč s tím, že tým musí i tak neustále pracovat, aby se zápas od zápasu i nadále zlepšoval.
Po čtyřech odehraných kolech se modrobílí mladíci nacházejí v tabulce čtrnáctičlenné soutěže na šestém místě s pouhou bodovou ztrátou na třetí Pšovku Mělník. V příštím kole hostí Jeseničtí Králův Dvůr, který je sedmý a prozatím nastřílel (i inkasoval) stejný počet gólů jako Slavie. Mač s Cábelíky, jak se fotbalistům z královodvorského klubu přezdívá, je na programu v sobotu 14. září od 11.45 hodin na jesenickém hřišti.
SK Olympie Dolní Břežany U17 - SK Slavia Jesenice U17 1:2
Poločas: 0:1. Branky: 49. Štyndl - 34. Keblušek, 78. Petřík vlastní. Rozhodčí: Hlaváček - Rechnovský, Kubr. ŽK: 1:0 (83. Srb). Diváci: 85. Hřiště: SK Olympie Dolní Břežany. Sestava SK Olympie Dolní Břežany U17: Hamza - Stopka, Pěkný, Jirušek, Hedrlín, Štyndl, Šylo, Bruckner, Štern, Faldýn, Srb. Střídající hráči (na lavici): Gejdoš, Chlumský, Tichota, Žiřka, Petřík. Trenér: Michael Belda. Sestava SK Slavia Jesenice U17: Rubaninský - Krahulec, Marić, Marek Vyšata, A. Bureš, Keblušek, Ocásek, Mikeš, Černý, Stejskal, Vojtíšek. Střídající hráči (na lavici): Furjel, Kukelka, Misera, Mostovyy, Tihlařík, Š. Melichárek. Trenér: Martin Vyšata.
Výborné utkání okořeněné ještě lepším výsledkem odehráli ve středu mladší žáci jesenické Slavie, kteří v dohrávce 2. kola své skupiny I. A třídy přivítali na domácím hřišti Votice. Tým pod vedením trenéra Davida Šnajberka potvrdil dobrý vstup do sezony, svého soupeře deklasoval vysoko 8:0 a usídlil se na druhé pozici.