Související zápas

SK Slavia Jesenice
SK VOTICESK Slavia Jesenice
1:2
ne 5. 11. 2023 9:30 @ UMT Votice, 1. A třída dorostu U19 sk. D, 1. kolo
30_20231107_130807.png
52_20231107_125852.jpg

Třetí výhra v řadě. Jesenická devatenáctka loupila ve Voticích

Autor: Martin Mangl | Zdá se, že dvě kruté porážky na začátku října na nich nezanechaly žádné vážnější následky. Starší dorostenci fotbalové Jesenice totiž následně porazili Vestec, Sedlčany, a teď o víkendu si poradili také s Voticemi, které na jejich půdě zdolali v dalším kole I. A třídy těsně 2:1.

Do Votic jsme dorazili s tím, že chceme na vítěznou sérii navázat," konstatoval trenér jesenického dorostu Roman Škrabal. A hned od úvodního hvizdu to byli jeho svěřenci, kteří na soupeřově umělce diktovali tempo hry. Do utkání jsme vstoupili dobře, od prvních minut jsme soupeře tlačili a převážně se hrálo na jeho půlce. Co mě ovšem trápí, tak to je naše koncovka. Opět jsme si vytvořili z dobrého pohybu na hřišti dost slibných situací, jenže zakončení postrádalo kvalitu," naříkal kouč Slavie.

Přesto se jeho tým ještě do konce úvodního poločasu dostal do vedení - v poslední minutě unikl na pravé straně Kryštof Pitter a jako správný pistolník prostřelil domácího gólmana Michala Táboříka. „Jenomže do druhé půle jsme vkročili špatnou nohou a soupeř toho hned využil a srovnal skóre," poukázal Škrabal na vyrovnávací trefu, kterou Votice slavily bezprostředně po zahájení druhého dějství. Autorem tohoto zásahu byl Adam Svoboda.

Podle trenéra Škrabala další průběh zápasu připomínal jednu z atrakcí na pouťovém veselí. „Bylo to jako na houpačce, hrálo se nahoru a dolů. Soupeř byl po vyrovnávacím gólu na koni a občas to před naší bránou hořelo," připustil čtyřiačtyřicetiletý lodivod dorostenců.

Pak ale přišla 57. minuta, skvělá práce kapitána Martina Raka a finále v podání Ondřeje Šeráka, který tak trochu slíznul smetanu. „Z postu stopera to vzal Martin Rak na sebe, utekl po pravé straně, na úrovni šestnáctky soupeřovy brány předložil přesnou přihrávkou míč pod sebe Ondrovi Šerákovi, který svoji slabší nohou zakončil tak, že míč skončil v síti," ilustroval Roman Škrabal druhý zásah jeho svěřenců.

A jak se později ukázalo, trefa borce s číslem pět na zádech byla vítězná. „Následně už na hřišti převládala nervozita a emoce, které se přenášely i mezi fanoušky domácího týmu," doplnil kouč slávistů, kteří si kolo před koncem první poloviny sezony drží druhé místo o bod před TJ Kunice. A pokud Jesenice zvládne za tři body i derniéru proti týmu Sedlec-Prčice, na stříbrném flíčku se také uvelebí k dlouhému zimnímu spánku. A to by bylo fajn.

SK Votice U19 - SK Slavia Jesenice U19 1:2

Poločas: 0:1. Branky: 46. A. Svoboda - 45. Pitter, 57. Šerák. Rozhodčí: Písařík. ŽK: 2:1 (58. Šmíd, 77. Stříbrský - 56. Rak). Diváci: 50. Hřiště: UMT Votice.

SK Votice U19: Tábořík - Cipl, Mrázek, Havlík, Vaniš, Tůma, Sochůrek, Šmíd, Sedlák, A. Svoboda, Hřebec. Na lavičce: Kubát, Stříbrský, Michálek, J. Svoboda, Mudra, Šedivý, Pác. Trenér: Marek Bradáč.

SK Slavia Jesenice U19: Skotnica - O. Novotný, Rak, Kindl, Talapko, Kabát, Pitter, Skok, Šerák, Tintěra, M. Neumann. Na lavičce: Rabiňák, A. Bureš, Keblušek, Kožner, Mikeš. Trenér: Roman Škrabal.