Story o tom, jak béčko Jesenice zdolalo bojující Kazín. Dřelo to, ale tři body nakonec zůstaly doma

Autor: Martin Mangl | Třetí zápas, třetí výhra. Ale na rozdíl od předchozích dvou se tentokrát nerodila vůbec lehce. Fotbalisté záložního týmu SK Slavia Jesenice zvládli vítězně i třetí soutěžní utkání nového ročníku třetí okresní třídy, když v domácím prostředí zdolali po urputném boji béčko Kazína těsně 3:2.

V prvním poločase viděla osmdesátka diváků v ochozech zajímavou podívanou. Aktivnější byli domácí, ale do šancí se dostávali spíše sporadicky, protože jejich hře chyběla potřebná přesnost. Přesto se v 17. minutě Jesenice ujala vedení, a to díky exkluzivní trefě Michala Kul'hy, který ve velkém vápně sice nebyl v komfortní pozici, ale obloučkovou střelou zády k bráně překvapil hostujícího gólmana.

Kazín na vedoucí branku Slavie odpověděl devět minut před přestávkou, když čtyřiačtyřicetiletého brankáře Jana Binku překonal o generaci mladší Pavel Besser. Kazínští mohli skórovat daleko dříve, ale oheň v pokutovém území uhasil právě zkušený Binka mezi tyčemi domácího výběru.

Ve druhé půli modrobílí odskočili v krátkém sledu na rozdíl dvou branek, a právě povedená pasáž mezi 53. a 59. minutou, v níž se trefili Kryštof Pitter s Janem Burešem, se ukázala být jako klíčovým faktorem v cestě za kýženými třemi body. Kazínští se sice v poslední půl hodince nevzdali, ale dokázali pouze snížit díky brance střídajícího Daniela Legy. Jesenice pak v koncovce vedení uhájila a zvítězila 3:2.

Zajímavost z utkání: věkový průměr základní jedenáctky béčka Slavia Jesenice proti Kazínu byl 23,54 let. Nebýt Jana Binky (44), jeho jmenovce Marečka (28) a Michala Kul'hy (34), nastoupila za domácí tým velmi mlaďounká osmička s věkovým průměrem 19,125 let. A to na střídačce byli další tři borci narození v letech 2006, respektive 2007. Klub ukazuje, že to myslí s pečlivou výchovou a začleňováním vlasních odchovanců do dospělých soutěží zcela vážně.

SK Slavia Jesenice B – SK Kazín B 3:2

Poločas: 1:1. Branky: 17. Kul'ha, 53. Pitter, 59. Bureš – 36. P. Besser, 86. Lega. Rozhodčí: Sluka – Štěpánek (laik), Knytl (laik). ŽK: 0:0. Diváci: 80. Hřiště: SK Slavia Jesenice.

SK Slavia Jesenice B: Binka – Skok (64. M. Neumann), Bureš, Mareček, J. Novotný (67. Skotnica), D. Novotný, A. Novák, Pitter, A. Neumann, Kul'ha (62. Kindl), Kabát. Trenér: Pavel Zdanovec.

SK Kazín B: Strnad – Bezucha, Šimek, Havlík, L. Besser, Škorpík (53. Měchura), P. Besser (70. Kahoun), Nový (46. Lega), Knytl, R. Novák, Svoboda. Trenérka: Kateřina Kahounová.

III. třída okresu Praha-západ, skupina A, ostatní výsledky 5. kola: Vrané nad Vltavou – Krňany 1:4, Rapid Psáry B – Jílové B 7:0, Jíloviště B – Čechoslovan Dolní Jirčany 6:2, Meteor Libeř – Olympie Dolní Břežany B 0:6, Libeň – Zvole 3:0, Spartak Průhonice B – Okrouhlo 2:0.

Program 6. kola – sobota 17.00: Okrouhlo – Jíloviště B, Krňany – Meteor Libeř, neděle 17.00: Zvole – Čechoslovan Dolní Jirčany, Jílové B – Spartak Průhonice B, Kazín B – Rapid Psáry B, Olympie Dolní Břežany B – Slavia Jesenice B, Libeň – Vrané nad Vltavou.