Fotbalisté rezervního týmu Jesenice remizovali v nedělním utkání 23. kola FOOTBALLTIME 9. ligy skupiny A na hřišti Spartaku Průhonice B 1:1. Hosté byli po většinu utkání aktivnějším týmem a dlouho sahali po zisku tří bodů, o vítězství je však připravil inkasovaný gól v samotném závěru zápasu. I přesto se slávisté i nadále nacházejí na druhém místě bývalé okresní trojky s náskokem dvou bodů na třetí zálohu TJ Jíloviště.
Mladí fotbalisté Jesenice do třinácti let ve čtvrté lize mladších žáků potvrdili dobrou formu, když ve víkendovém utkání 23. kola na půdě Radonic zvítězili přesvědčivě 4:1 a upevnili si páté místo v tabulce. Na třetí příčku Říčan navíc tým trenéra Lukáše Černého ztrácí pouhý bod.
Jeseničtí fotbalisté zvládli páteční utkání 23. kola svojí skupiny sedmé ligy naprosto dominantním způsobem. Na domácím stadionu rozstříleli záložní tým Spartaku Příbram vysoko 9:0 a nadále vedou lítý boj s vedoucí Vyžlovkou o první místo tabulky. O osudu utkání přitom domácí rozhodli prakticky už během úvodních minut, v nichž nastříleli několik branek a soupeře zlomili.
Fotbalisté jesenické Slavie do 14 let prožili mimořádně povedený víkend. V dalším utkání jarní skupiny o umístění v osmé lize starších žáků předvedli na domácím hřišti ofenzivní koncert a společný tým Nučic a Dobříče porazili vysoko 9:2. Modrobílí od úvodních minut potvrzovali herní převahu, výborný pohyb i chuť kombinovat, což se nakonec výrazně promítlo i do výsledku.
Starší žáci jesenické Slavie předvedli o víkendu na domácím hřišti téměř dokonalý obrat, když dokázali proti druhému týmu tabulky z Unionu Čelákovice smazat třígólové manko a remizovat 4:4. Vyrovnávací branka navíc přišla až v samotném závěru utkání.
Trenér Vojtěch Blažek po zápase nejprve zhodnotil dosavadní průběh jarní části sezony, v němž jeho družina podává výborný fotbal. „Ze začátku musím pochválit kluky za dosavadní výkony v jarní části sezony. Až na výkon proti Břežanům musím říct, že všechny ostatní zápasy se herně zlepšujeme a výkony jsou opravdu dobré,“ uvedl.
Velmi pozitivně hodnotil i samotné utkání proti silnému soupeři, přestože jeho tým nastoupil v oslabené sestavě. „Neméně dobrý výkon kluci předvedli proti Čelákovicím, druhému celku tabulky. Do zápasu jsme šli výrazně oslabení, kdy nám vypadli hned čtyři hráči ze základní sestavy a dlouhodobě zraněný Honza Konvalinka."
Jesenice přitom vstoupila do zápasu aktivně a v první půli byla soupeři více než vyrovnaným soupeřem. „Hned ze začátku jsme vstoupili do utkání velmi aktivně a soupeři jsme byli velmi vyrovnaným soupeřem, ne-li lepším týmem na hřišti,“ řekl Blažek. Přesto šli do vedení hosté. „Měli jsme hned tři větší šance, kdy jsme ovšem nebyli schopni skórovat, a naopak soupeř udeřil hned dvakrát po skoro stejné akci,“
litoval trenér.
Ani začátek druhého poločasu nepřinesl kýžený zlom, spíše naopak. „Ve druhém poločase výkon gradoval a herně jsme se zvedali. Ovšem místo toho, abychom po pěti minutách vyrovnali, kdy jsme měli dvě stoprocentní šance, tak jsme znovu inkasovali,“ pokrčil kouč modrobílých rameny.
Poté ale přišla velká stíhací jízda domácího týmu. Jesenice začala soupeře přehrávat a postupně mazala ztrátu. „Pak už jsme konečně začali dávat góly a druhý poločas jsme herně soupeře rozhodně přehráli. Kluci chtěli hrát, dostávali se do velkých šancí a soupeř jen nakopával dlouhé balony,“ líčil Blažek to, co se dělo na trávníku.
Vyvrcholením zápasu byla vyrovnávací branka v poslední minutě. „Sladkou tečkou na konci byl vyrovnávající gól minutu před koncem,“ připomněl trenér jesenických fotbalistů do patnácti let dramatický závěr. Nutno však ještě podotknout, že za stavu 3:4 pro hosty Čelákovičtí ještě zahodili penaltu.
Celkově byl Vojtěch Blažek s výkonem svého týmu spokojený, přesto vidí prostor ke zlepšení. „Za celý zápas musím kluky pochválit. Herně jsme si dokázali, že to, co chceme, má smysl, a jsme schopní tím přehrávat i soupeře ze špičky tabulky. Musím říct, že konec konců si kluci zasloužili i výhru, ale proměňování šancí nám to znemožnilo a je to něco, na čem musíme výrazně zapracovat,“ doplnil na závěr.
SK Slavia Jesenice U15 – UNION Čelákovice U15 4:4
Poločas: 0:2. Branky:
56. a 79. Dolínek, 62. Suchopar, 68. A. Chyba – 39. a 67. Kočvara, 23. Zeman, 54. Kazda. Rozhodčí: Kramný. ŽK: 0:1 (69. Najser). Diváci: 40. Hřiště:
Jesenice (Budějovická 643). Sestava SK Slavia Jesenice U15: Zemek – Miksa, Matuščín, Kratochvíl, A. Chyba, D. Chyba, F. Jirák, Huža, Tomyšynec, Dolínek, Suchopar. Na lavici (střídající hráči): Vojtíšek, V. Jirák, Pichňa, Kubů). Trenér: Vojtěch Blažek. Sestava UNIONU Čelákovice:
Klusoň – Volf, Vodičková, Najser, Kazda, Lupu, Vírava, Kočvara, J. Bašus, M. Bašus, Zeman. Na lavici (střídající hráči): Šeda – Čanda, Machota. Trenér:
Lukáš Filip.
Galerie - U15 | SK Slavia Jesenice - SK UNION Čelákovice 4:4 (0:2)
Fotbalisté mladšího dorostu Jesenice se po delší době dočkali soutěžního vítězství, a navíc ve velkém stylu. Ve druhém kole jarní nadstavby na domácí přírodní trávě jednoznačně přehráli soupeře ze Slaného 5:1 a potvrdili, že jejich výkonnost jde pomalu, ale zcela jistě směrem nahoru.
Devatenáctka Jesenice si ve druhém kole jarní nadstavby páté ligy připsala jeden bod, když na domácím hřišti remizovala se Slaným 3:3. Zápas nabídl dramatický průběh i několik zvratů, přičemž domácí celek může litovat především nevyrovnaného výkonu v průběhu utkání.