Porážka o gól, druhá těsná porážka, debakl, prohra o jednu branku, remíza a čtvrtý neúspěch o jediný zásah. To byla dosavadní bilance áčka fotbalové Jesenice v jarní části sezony. Ruku na srdce: spíš nic, než moc. Ale každá série jednou končí. I tahle. Parta okolo trenéra Pavla Zdanovce vyhrála ve čtvrtečním utkání 22. kola I. B třídy na hřišti čtvrtých Jevan jasně 4:0 a dočkala se prvního vítězství ve druhé půlce sezony.
Jarní polovinu sezony nezačali dobře. Z úvodních šesti zápasů získali jediný bod a propadli se tabulkou. Teď ale zabrali, konečně. Fotbalisté Jesenice ve svátečním zápase 22. kola déčkové skupiny krajské I. B třídy deklasovali favorizované Jevany na jejich hřišti vysoko 4:0 a slaví první jarní vítězství. Dvě branky vstřelil obávaný kanonýr Dominik Novotný, o zbývající trefy Slavie se postarali Martin Rak s Antonínem Novákem.
Kam za fotbalem? Začátek pátého kalendářního měsíce bude pro všechny kategorie fotbalové Jesenice pořádně nadupaný. Už 1. května zamíří ke svému dalšímu utkání v krajské I. B třídě muži, kteří se představí v Jevanech. A na lásku ani nic jiného nebude vůbec prostor ani čas, slávisté totiž v cestě za záchranou potřebují body jako sůl. O víkendu pak budou v akci béčko, dorostenci, žáci i přípravka. Ta starší pod vedením Tomáše a Zuzany Riedelových bude bojovat v domácím prostředí (na UMT) v rámci finálové skupiny turnaje O Pohár předsedy SKFS U11. Podívejte se, kam všude vyrazit podpořit modrobílé bojovníky.
/FOTOGALERIE, OHLASY/ Fotbalisté rezervního týmu Jesenice dali zapomenout na předchozí porážku na hřišti v Davli, když v domácím utkání 21. kola áčkové skupiny třetí třídy okresu Praha-západ zdolali na domácí půdě nepříjemně hrající Mníšek pod Brdy jasně 4:1 a nejen, že soupeři oplatili porážku z podzimního vzájemného měření sil, ale v tabulce poskočili na průběžnou šestou příčku.
čt 25. 4. 2024 - Pelej Adam
Stále dokola opakujeme hloupé chyby, štve trenéra Jesenice. Co považuje za plus?
Autor: Martin Mangl | Pátý jarní zápas, čtvrtá porážka. Ne, áčku fotbalové Jesenice se ve druhé polovině sezony zkrátka nedaří. Zmar naposledy podtrhla víkendová porážka doma proti béčku Vlašimi, jemuž slávisté v rámci 21. kola aktuálního ročníku svojí skupiny krajské I. B třídy podlehli 2:3.
Kvůli špatné formě svěřenci trenéra Pavla Zdanovce klesli už na čtvrté místo s tím, že na třetí Kácov ztrácí dva, na druhé Říčany čtyři a na vedoucí Uhlířské Janovice již šest bodů. Na záda Jesenice navíc dýchají číhající Červené Janovice i Sázava, a jsou tam další hladoví vlčáci.
„Stále dokola opakujeme hloupé chyby. Soupeř nám dává branky prakticky zadarmo a těžko se pak takové zápasy zvládají. Jako plus ale vnímám to, že to nemá vliv na stále pozitivní náladu v týmu," procedil stroze trenér jesenických fotbalistů Pavel Zdanovec, který stále doufá, že se blýská na lepší časy.
A pomoci by tomu mohl i očekávaný comeback několik týdnů chybějícího gólmana Martina Maška, jehož trápilo nepříjemné zranění. „Naše brankářská opora a kapitán by se měl vrátit již v příštím zápase (v sobotu od 10.15 hodin na hřišti Vyžlovky) a tak věříme, že už najedeme na zcela jinou vlnu," přeje si šestačtyřicetiletý Zdanovec.
SK Slavia Jesenice - FC SB Vlašim B 2:3
Poločas: 1:1. Branky: 35. D. Novotný, 90. R. Pešl - 17. a 48. Badu Dankwah, 83. Lažan. Rozhodčí: Vašíček - Babák, Volenec. ŽK: 1:1 (72. R. Kuchta - 72. Pešek). Diváci: 50. Sestava SK Slavia Jesenice: Melichárek - Rak, Karas, Beneš (65. R. Pešl), Bureš, Kopa, D. Novotný, D. Pešl, T. Kuchta (88. Novák), Štěpánek, R. Kuchta (83. Kolář). Trenér: Pavel Zdanovec. Sestava FC SB Vlašim B: Tichý - Hlaváček, Vlasák, Š. Zvára (78. Lažan), Badu Dankwah, Pajk, Skiba, Žirovnický, M. Zvára, Pešek (75. Dub), Lhotka. Trenér: Dušan Krása.
Kompletní výsledky 21. kola I. B třídy Středočeského kraje (skupina D): TJ Kunice - SK Vyžlovka 2:0, TJ FC Jevany - TJ Sokol Teplýšovice 2:0, TJ Sokol Červené Janovice - FC Křivsoudov 3:0, FK Uhlířské Janovice - FK Říčany 5:2, FK Kavalier Sázava - TJ Sokol Miřetice 1:3, AFK Kácov - SK Olbramovice 3:1, SK Slavia Jesenice - FC SB Vlašim B 2:3.