Spartak Průhonice BSK Slavia Jesenice B
1:2
ne 29. 10. 2023 14:30 @ Průhonice, III. třída - skupina A, 13. kolo

Souboj béček pro Jesenici. O výhře v nedalekých Průhonicích rozhodli střídající hráči

Autor: Martin Mangl | Čtvrté vítězství v řadě si o víkendu na svoje konto připsali fotbalisté záložního výběru jesenické Slavie, kteří v souboji 13. kola první skupiny okresní trojky zdolali domácí rezervu Průhonic těsně 2:1. Modrobílí, kteří na nedalekém Spartaku nastoupili v netradičních žlutých dresech, se díky zisku tří bodů vyhoupli v tabulce už na třetí místo.

Sedmdesátka diváků v obci, která se tyčí ve výšce 306 metrů nad mořem, na úvodní branku musela čekat více než hodinu hry. V 65. minutě otevřel skóre střídající slávista Jakub Tintěra, na jehož trefu navázal o jedenáct minut později Marek Neumann. Ten byl přitom na hřišti pouhé dvě minuty. I domácí fotbalisté se dočkali, ale trefa devětadvacetiletého Michala Hájka z 86. minuty znamenala jen kosmetickou úpravu skóre.

„V zápase jsme měli asi osmdesátiprocentní držení míče, vytvářeli jsme si šance, které jsme ale následně zkazili špatnou přihrávkou nebo střelou. Zápas rozhodl Jakub Tintěra, který dal první gól a mně na moji trefu nahrál. Jinak si troufnu říct, že jsme soupeře k ničemu příliš nepustili. Já osobně jsem rád za branku, ale především za tři body, které jsme získali," sdělil k zápasu Marek Neumann, teprve šestnáctiletý fotbalista Jesenice.

Béčko Slavie odehraje na podzim ještě dvě utkání. V neděli přivítá na domácím hřišti zálohu Jíloviště, aktuálně druhý tým tabulky. Derniéru první poloviny sezony pak obstará přitažlivý souboj na hřišti nedalekých Dolních Jirčan, které o víkendu doma získaly bod (Vrané - 1:1).

Spartak Průhonice B - SK Slavia Jesenice B 1:2

Poločas: 0:0. Branky: 86. Hájek - 65. Tintěra, 76. M. Neumann. Rozhodčí: Koubek. ŽK: 2:2 (84. Příhonský, Žáčik - 63. Kubec, 89. Pašek). Diváci: 70.

Spartak Průhonice B: Zíma - Příhonský, Hájek, Žáčik, Beneš, Kopřiva, Jakubec (65. Kotýnek), Kocourek, Brázda, Halíř (46. Hrdlička), Finlay. Trenér: Filip Kotýnek.

SK Slavia Jesenice B: Binka - Bureš, Ondrák, Novák (74. M. Neumann), Potočník (79. Ilšyčyn), Kul'ha (74. Kabát), Pitter (56. Tintěra), Štěpánek, O. Novotný, Kubec, A. Neumann. Trenér: Pavel Zdanovec.