/FOTOGALERIE/ Fotbalisté Jesenice se v letní přípravě vezou na vítězné volně. Po Lipenci, který o víkendu zdemolovali čepovanou dvanáctkou, si poradili také s Hostivaří, kterou ve středu večer deklasovali na domácím hřišti vysoko 9:0. Výsledek mohl být ještě výrazně vyšší, ale rozhodčí duel kvůli bouřce a prudkému dešti v 71. minutě ukončil. Výraznou postavou utkání se stal opět kanonýr Dominik Novotný, který vstřelil čtyři branky a za dva zápasy zaznamenal neuvěřitelných osm gólů. Podívejte se na fotky z tohoto zápasu.
S fotbalem začínal v Ďolíčku - v dresu pražských Bohemians lehce nakoukl do hlavního týmu. Ale působil také v Ostré či v Brozanech, kde si zahrál třetí ligu. Jednatřicetiletý fotbalista Ivo Malina naposledy reprezentoval barvy Nové Vsi pod Pleší, ale teď přijal novou výzvu a stává se výraznou posilou jesenické Slavie, s níž by si rád v nové sezoně užil postupové oslavy.
Aktualizovaná galerie z 2. turnusu Fotbalového kempu Lukáše Jarolíma v Jesenici včetně úterní návštěvy exreprezentanta ČR a hráče pražské Slavie, Marka Suchého a pátečního programu s vyhlášením
Žádné okázalé sny o velkých ligách, ale chuť posouvat se vpřed krok za krokem, a to nejen ve fotbalovém světě. Talentovaný záložník dorostu jesenické Slavie Marek Vyšata se pro klubový web rozpovídal o minulé sezoně, o tom, co fotbal pro něj znamená, ale prozradil třeba i to, jaké to je, když ho na trávníku cepuje vlastní táta.
V minulém utkání podlehli na domácím hřišti zcela jasně Královu Dvoru, teď už bodovali. Vzhledem k průběhu sobotního zápasu se Sedlčany je ovšem patrné, že získaný bod za remízu 2:2 je málo. Alespoň s ohledem na to, že mladší dorostenci Jesenice soupeři z města hermelínů vstřelili branku už v první minutě a po čtrnácti minutách vedli 2:0. Sedmnáctka Jesenice je v aktuální tabulce krajské I. A třídy na devátém místě.
„Náš tým vstoupil do utkání skvěle, když už v první minutě otevřel skóre Matěj Rabiňák, který neomylně zakončil svůj brejkový únik. Tentýž hráč brzy nekompromisně trestal soupeře z dalšího svého průniku a v krátkém časovém rozmezí tak přidal svůj druhý gól," popisoval jesenický trenér Martin Vyšata.
„Naším hlavním záměrem bylo držet se hodně na míči a vytvářet kombinační situace, což se nám chvílemi úspěšně dařilo. Postupem času jsme si vypracovali i další šance, které mohly znamenat klíčové navýšení vedení, ale třetí branku se nám bohužel nepodařilo vstřelit," litoval devětačtyřicetiletý lodivod.
A tak přišel trest. Klasický gól do šatny vlil sedlčanskému týmu novou krev do žila, což po změně stran vyústilo v rychlé vyrovnání. A jelikož už další branka nepadla, body se dělily.
„Po vyrovnávací brance se hra vyrovnala a zápas už nabídl minimum šancí na obou stranách. My můžeme litovat nevyužitých příležitostí zejména z úvodu zápasu, které mohly rozhodnout o našem vítězství," uzavřel trenér sedmnáctky Slavie své hodnocení.
SK Slavia Jesenice U17 - TJ Tatran Sedlčany U17 2:2
Poločas: 2:1. Branky: 1. a 14. Matěj Rabiňák - 43. L. Mrázek, 53. Chýle. Rozhodčí: Řehák. ŽK: 0:1 (70. Štěch). Diváci: 40. Sestava SK Slavia Jesenice U17: Stejskal - Misera, Mikeš, Černý, Tihlařík, Furjel, Kožner, Marić, Bureš, Keblušek, Matěj Rabiňák. Střídali: Adeleke, Polívka, Rubaninský, Melichárek, Priesol. Trenér: Martin Vyšata. Sestava TJ Tatran Sedlčany U17: Machek - L. Mrázek, Linhart, Štemberk, Dvořák, Štěch, Neumann, Motyčík, M. Mrázek, Matoušek, Chýle. Střídali: Špánek. Trenér: Martin Havel.
Minulý týden nezvládli dohrávku z podzimu a na domácím hřišti podlehli Královu Dvoru. Mladí fotbalisté Jesenice do 19 let ale v sobotu složili reparát, když v rámci 16. kola krajské I. A třídy staršího dorostu doma deklasovali Sedlčany jednoznačně 9:2. Slávisté o svém vítězství rozhodli už v prvním poločase, v němž soupeři nasázeli bůra. Ten sice po změně stran vstřelil dva góly, ale na žádné drama už neměl nárok (ani síly a kvalitu).
Minulý týden v rámci dohrávaného utkání z podzimu jeli do Pikovic, kde remizovali se Štěchovicemi (1:1). Tentokrát ale fotbalisté rezervního výběru Jesenice vyšli bodově naprázdno. V 16. kole áčkové skupiny třetí okresní třídy totiž prohráli na hřišti TJ Okrouhlo 2:3, kde v mocném finiši marně dotahovali třígólové manko.