31_20240503_153952.jpg
87_20240425_204146.jpg

Stále dokola opakujeme hloupé chyby, štve trenéra Jesenice. Co považuje za plus?

Autor: Martin Mangl | Pátý jarní zápas, čtvrtá porážka. Ne, áčku fotbalové Jesenice se ve druhé polovině sezony zkrátka nedaří. Zmar naposledy podtrhla víkendová porážka doma proti béčku Vlašimi, jemuž slávisté v rámci 21. kola aktuálního ročníku svojí skupiny krajské I. B třídy podlehli 2:3.

Kvůli špatné formě svěřenci trenéra Pavla Zdanovce klesli už na čtvrté místo s tím, že na třetí Kácov ztrácí dva, na druhé Říčany čtyři a na vedoucí Uhlířské Janovice již šest bodů. Na záda Jesenice navíc dýchají číhající Červené Janovice i Sázava, a jsou tam další hladoví vlčáci.

„Stále dokola opakujeme hloupé chyby. Soupeř nám dává branky prakticky zadarmo a těžko se pak takové zápasy zvládají. Jako plus ale vnímám to, že to nemá vliv na stále pozitivní náladu v týmu," procedil stroze trenér jesenických fotbalistů Pavel Zdanovec, který stále doufá, že se blýská na lepší časy.

A pomoci by tomu mohl i očekávaný comeback několik týdnů chybějícího gólmana Martina Maška, jehož trápilo nepříjemné zranění. Naše brankářská opora a kapitán by se měl vrátit již v příštím zápase (v sobotu od 10.15 hodin na hřišti Vyžlovky) a tak věříme, že už najedeme na zcela jinou vlnu," přeje si šestačtyřicetiletý Zdanovec.

SK Slavia Jesenice - FC SB Vlašim B 2:3

Poločas: 1:1. Branky: 35. D. Novotný, 90. R. Pešl - 17. a 48. Badu Dankwah, 83. Lažan. Rozhodčí: Vašíček - Babák, Volenec. ŽK: 1:1 (72. R. Kuchta - 72. Pešek). Diváci: 50. Sestava SK Slavia Jesenice: Melichárek - Rak, Karas, Beneš (65. R. Pešl), Bureš, Kopa, D. Novotný, D. Pešl, T. Kuchta (88. Novák), Štěpánek, R. Kuchta (83. Kolář). Trenér: Pavel Zdanovec. Sestava FC SB Vlašim B: Tichý - Hlaváček, Vlasák, Š. Zvára (78. Lažan), Badu Dankwah, Pajk, Skiba, Žirovnický, M. Zvára, Pešek (75. Dub), Lhotka. Trenér: Dušan Krása.

Kompletní výsledky 21. kola I. B třídy Středočeského kraje (skupina D): TJ Kunice - SK Vyžlovka 2:0, TJ FC Jevany - TJ Sokol Teplýšovice 2:0, TJ Sokol Červené Janovice - FC Křivsoudov 3:0, FK Uhlířské Janovice - FK Říčany 5:2, FK Kavalier Sázava - TJ Sokol Miřetice 1:3, AFK Kácov - SK Olbramovice 3:1, SK Slavia Jesenice - FC SB Vlašim B 2:3.