/FOTOGALERIE/ Fotbalisté Jesenice se v letní přípravě vezou na vítězné volně. Po Lipenci, který o víkendu zdemolovali čepovanou dvanáctkou, si poradili také s Hostivaří, kterou ve středu večer deklasovali na domácím hřišti vysoko 9:0. Výsledek mohl být ještě výrazně vyšší, ale rozhodčí duel kvůli bouřce a prudkému dešti v 71. minutě ukončil. Výraznou postavou utkání se stal opět kanonýr Dominik Novotný, který vstřelil čtyři branky a za dva zápasy zaznamenal neuvěřitelných osm gólů. Podívejte se na fotky z tohoto zápasu.
S fotbalem začínal v Ďolíčku - v dresu pražských Bohemians lehce nakoukl do hlavního týmu. Ale působil také v Ostré či v Brozanech, kde si zahrál třetí ligu. Jednatřicetiletý fotbalista Ivo Malina naposledy reprezentoval barvy Nové Vsi pod Pleší, ale teď přijal novou výzvu a stává se výraznou posilou jesenické Slavie, s níž by si rád v nové sezoně užil postupové oslavy.
Aktualizovaná galerie z 2. turnusu Fotbalového kempu Lukáše Jarolíma v Jesenici včetně úterní návštěvy exreprezentanta ČR a hráče pražské Slavie, Marka Suchého a pátečního programu s vyhlášením
Žádné okázalé sny o velkých ligách, ale chuť posouvat se vpřed krok za krokem, a to nejen ve fotbalovém světě. Talentovaný záložník dorostu jesenické Slavie Marek Vyšata se pro klubový web rozpovídal o minulé sezoně, o tom, co fotbal pro něj znamená, ale prozradil třeba i to, jaké to je, když ho na trávníku cepuje vlastní táta.
ne 23. 3. 2025 - Mangl Martin
Odehráli jsme slušný zápas, prohlásil Martin Beneš po těsné porážce v Dolních Břežanech
Úvodní utkání jara fotbalistům Jesenice nevyšlo. Alespoň ne výsledkově. Velmi mladý výběr trenéra Pavla Zdanovce totiž ve venkovním utkání 16. kola déčkové skupiny I. B třídy podlehl Dolním Břežanům těsně 0:1. Jako rozhodující se nakonec ukázala situace ze 43. minuty, kdy Martina Maška v bráně Slavie prostřelil domácí šutér Matěj Štedronský. Olympie tak na Jesenici vyzrála i podruhé v sezoně. A znovu o jeden gól.
„Řekl bych, že jsme odehráli dobrý zápas," prohlásil navzdory porážce zkušený fotbalista Jesenice Martin Beneš. „Za předvedený výkon jsme měli rozhodně bodovat," myslí si.
„Na rozdíl od nás soupeř dokázal využít jednu šanci, která zápas nakonec rozhodla. Celkově byl ale náš výkon bojovný a s dobrým nasazením. Když takhle budeme hrát také v dalších zápasech, věřím, že se dostaví i výsledky," dodal čtyřicetiletý fotbalista Jesenice.
Jeseničtí musejí hodit těsnou porážku za hlavu a poctivě se připravit na následující víkend, v němž na domácím hřišti přivítají nadupané Lety. Jim mají mimochodem co vracet, protože v podzimním vzájemném měření sil prohráli na jejich hřišti vysoko 0:6. Podaří se modrobílým odčinit porážku v Dolních Břežanech a doma porazit Lety?
Minulý týden nezvládli dohrávku z podzimu a na domácím hřišti podlehli Královu Dvoru. Mladí fotbalisté Jesenice do 19 let ale v sobotu složili reparát, když v rámci 16. kola krajské I. A třídy staršího dorostu doma deklasovali Sedlčany jednoznačně 9:2. Slávisté o svém vítězství rozhodli už v prvním poločase, v němž soupeři nasázeli bůra. Ten sice po změně stran vstřelil dva góly, ale na žádné drama už neměl nárok (ani síly a kvalitu).