Předseda SK Slavia Jesenice Lukáš Medřický je nejen hlavou klubu, ale také srdcem mnoha projektů a vizí. V rozhovoru pro klubový web popisuje náročnost dvojrole funkcionáře i trenéra, radost z rostoucí mládeže, důraz na výchovu lídrů i výhledy do příští sezony. Jeho slova ukazují, že klub nestaví jen na gólech, ale i na hodnotách.
V Jesenici nějaký čas působil - jako hráč v roli nesmlouvavého buldoka a válečníka, později i jako trenér. Nedávno uplynulý fotbalový ročník cepoval starší dorostence v krajské I. A třídě i mužské béčko v okresní trojce, za které nastupovali převážně "jeho" svěřenci z dorostu, které měl dobře načtené, a které chtěl co nejvíce a nejlépe připravit do dospělého fotbalu. Teď se trenér Roman Škrabal se Slavií loučí.
S hrdostí oznamujeme, že Slavia Jesenice a její členové dosáhli významných ocenění v anketě Sportovec roku 2024 pořádané městem Jesenice. Kdo se jak umístil?
Slavia Jesenice představuje projekt Generace Modrá-Bílá, který bude od roku 2025 provázet klub a jeho mládežnické kategorie. Společně se systematickou prací s mládeží chceme budovat prostředí s pozitivní energií a jasnou vizí fotbalu, který baví napříč věkem. Fanoušci a rodiče se mohou těšit též na pohled do zákulisí klubu, tréninkového a zápasového režimu i další zajímavosti na klubových komunikačních platformách.
Klubové zprávy - čt 21. 9. 2023 - Pelej Adam
Nové vedení jesenického fotbalu
Lukáš Medřický se stal novým předsedou SK Slavia Jesenice. Informace a první rozhovor pro klubové komunikační kanály přinášíme v článku.
Lukáš Medřický působí v klubu dlouhá léta, nejdříve hájil tradiční modrobílé barvy v dresu jakožto hráč, postupně se propracoval v trenéra mládežnických kategorií a nyní se ujal postu nejvyššího, jak popisuje v rozhovoru pro klubová média. "Role předsedy je vyústěním celoživotní práce pro jesenický fotbal, kde jsem začal jako hráč, postupně se stal trenérem mládeže a vzhledem k tomu, že jsme s tátou do fotbalu investovali veškerý osobní čas, jsem se rozhodl pomoci fotbalu a přivést svou energii na přenesení klubu do nové éry, co se týče mládeže, hřiště, organizace a podobně," přidává pohled na svůj příběh v jednom z největších jesenických sportovních klubů.
Bývalý předseda jesenické Slavie Radan Miksa nyní nově zastává pozici předsedy kontrolní komise. Za minulým vedením je obrovský kus odvedené práce, což Lukáš Medřický osobně zdůrazňuje. "Musím říct, že Radan Miksa a tým tatínků odvedli obrovský kus práce na dobrovolnické bázi, dokázali klub posunout z nějakých tří kategorií až na dnešních jedenáct kategorií," dodává slova chvály nynější předseda. "Snažíme se zde zrealizovat fotbalový sen pro více než 150 dětí a vychovat je ke sportovnímu nadšení. Radan zde odvedl skvělou práci, bez něho by klub určitě nebyl tam, kde dnes je," podtrhuje slova chvály.
Mezi jeden z cílů nového předsedy patří i dotažení přesunu jesenického fotbalu do nového zázemí. "Kapacita našeho jesenického hřiště je abnormálně naplněna, sice jsme schopni pokračovat v dalším rozvoji, ale naším zázemím nejsme schopni naplnit požadavky všech kategorií. Jsme velice rádi, že jednání s městem pokračují na velmi dobré úrovni. snad se nám podaří získat jak přirodní travnaté hřiště, tak i umělý trávník, abychom mohli zapojit více dětí do fotbalového rozvoje," popisuje Medřický aktuální stav jesenického klubu."Již nyní máme více než 14 trenérů, klub se nadále rozrůstá a my budeme dělat i nadále maximum pro rozvoj fotbalu v Jesenici," dodává na závěr.