Související zápas

SK Slavia Jesenice
SK Slavia JeseniceSedlec-Prčice + Jesenice
4:2
so 11. 11. 2023 9:30 @ Jesenice, 1. A třída dorostu U19 sk. D, 2. kolo
30_20231107_130807.png
58_20231116_160028.jpg

Mladíci vyhráli podesáté v sezoně a zajistili si podzimní stříbro

Autor: Martin Mangl | Dospívající fotbalisté jesenické Slavie o víkendu odehráli poslední utkání podzimní části déčkové skupiny krajské I. A třídy dorostu do devatenácti let. Svěřenci trenéra Romana Škrabala přivítali na domácím hřišti výběr Sedlec-Prčice + Jesenice a potvrdili roli papírového favorita. Svého soupeře, který se pohybuje ve spodní polovině tabulky, přehráli 4:2 a zajistili si pomyslný titul vicemistra podzimu.

O desáté vítězství v probíhajícím soutěžním ročníku se svými góly podíleli Ondřej Šerák, Kryštof Pitter a v poslední době ve výborné formě hrající Jakub Tintěra. Čtvrtou branku si dal soupeř na těžkém terénu jesenického hřiště sám.


„Poslední podzimní utkání se odehrálo na domácím rozbahněném hřišti. Troufnu si říct, že s fotbalem to nemělo nic společného, ale i přesto jsme si vypracovali pár hezkých akcí, které jsme hezky uklidili do soupeřovy brány,“ potěšilo trenéra jesenických dorostenců Romana Škrabala.

„Zároveň jsme se ale také nevyvarovali vlastních chyb v obraně, z čehož nás soupeř trestal a my dostali, dá se říct, dva vlastní góly. Každopádně se opět projevila fyzická síla mužstva, díky čemuž jsme utkání dotáhli do vítězného konce a můžeme v klidu přezimovat na krásném druhém místě v tabulce,“ dodal.

Jeseničtí borci na podzim vyhráli deset zápasů, ani jednou neremizovali a třikrát prohráli. Do jara budou vstupovat z pozice lídra tým Rapidu Psáry, na který slávisté ztrácejí šest bodů. Třetí jsou s odstupem dalšího bodu fotbalisté TJ Kunice, jeden z podzimních přemožitelů Jesenice. Pak už je v tabulce docela díra. Na opačném pólu tabulky je naopak se ziskem pouhých pěti bodů Jílové, o moc lépe na tom není ani Bohutín + Podlesí.

SK Slavia Jesenice – Sedlec-Prčice + Jesenice 4:2

Poločas: 3:1. Branky: 21. Šerák, 25. Pitter, 43. Tintěra, 79. Šimák vlastní – 27. Zrůbek, 87. Podzimek. Rozhodčí: Čechmánek – Jeřábek (laik), Jelen (laik). ŽK: 3:1 (20. Kindl, 48. Rak, 65. Šerák – 62. Budějský). Diváci: 50. Sestava Jesenice U19: Skotnica – Kindl, Rak, Talapko, Kabát, Skok, Pitter, Šerák, Tintěra, Rabiňák, Sůkala. Na lavici: Jeřábek, Keblušek, Mikeš, A. Bureš, Kožner. Trenér: Roman Škrabal.

Pozn.: hodnocení podzimu v podání dorostu Slavie Jesenice (včetně komentáře trenéra) připravujeme.