Starší žáci fotbalové Jesenice mají za sebou sezonu 2025/2026 v céčkové skupině 4. ligy. Po šestadvaceti odehraných utkáních obsadili v konečné tabulce solidní šestou příčku ze čtrnácti účastníků. Během ročníku nasbírali sedmatřicet bodů za jedenáct vítězství a čtyři remízy, jedenáctkrát pak odešli z trávníku poraženi.
Rezervní tým fotbalové Jesenice uzavřel soutěžní ročník 2025/2026 v áčkové skupině FOOTBALLTIME 9. ligy mimořádně povedeným výsledkem. Velmi mladý kádr, složený převážně z talentovaných hráčů z vlastního odchovu, kteří sbírají cenné zkušenosti v dospělém fotbale, předváděl po celou sezonu atraktivní útočný fotbal a po šestadvaceti odehraných kolech obsadil skvělé druhé místo. Lepší bylo pouze béčko Rapidu Psáry, za který však často nastupovali hráči, kteří v divizním áčku během sezony neměli až takové herní vytížení.
Fotbalisté jesenické Slavie mají za sebou sezonu 2025/2026 v déčkové skupině sedmé ligy (dříve I. B třída), na kterou nakonec budou moci vzpomínat v dobrém. V konkurenci čtrnácti mužstev obsadili konečné třetí místo, přičemž od druhé příčky je dělil jediný bod a na vítěznou Vyžlovku ztratili šest bodů. Přestože tak Jeseničtí nedosáhli na samotný vrchol tabulky, předvedli během ročníku řadu výborných výkonů, stali se jedním z nejofenzivnějších týmů soutěže a svým fanouškům nabídli množství atraktivních zápasů plných branek.
Fotbalisté Jesenice zvládli poslední utkání sezony ve skupině D sedmé ligy vítězně. Na hřišti Bohutína uspěli těsně 3:2 a zakončili letošní soutěž na konečném třetím místě tabulky za béčkem FC SB Vlašim a postupujícím šampionem z Vyžlovky.
po 13. 4. 2026 - Mangl Martin
Mikeš: Byl to vyrovnaný zápas, konečný výsledek je pro nás až příliš krutý
Mladší dorostenci jesenické Slavie výsledkově nezvládli poslední utkání základní části 5. ligy, když na domácím hřišti o víkendu podlehli společnému týmu Lhoty a Tuchlovic 1:3. V tabulce tak obsadili předposlední místo, už nyní se ale soustředí na nadstavbovou část soutěže.
Přestože konečný výsledek vypadá jednoznačně, podle trenéra Václava Mikeše byl průběh zápasu mnohem vyrovnanější. „Z pohledu trenéra hodnotím zápas jako velmi vyrovnaný, výsledek 1:3 je pro nás krutý. Po celý zápas jsme byli soupeři rovnocenným partnerem,“ uvedl jeden z trenérů jesenické sedmnáctky.
Jeho svěřenci se podle něj prezentovali kvalitním výkonem především v práci s míčem a organizaci hry. „Dobře jsme kontrolovali hru, vytvářeli jsme si dobré situace ve hře a dařilo se nám nepřicházet zbytečně o míč. Poločasový výsledek 1:1 byl z našeho pohledu spravedlivý a odpovídal tomu, co se dělo na hřišti,“ pokračoval Mikeš.
Klíčový moment přišel na začátku druhého poločasu, kdy mohli domácí strhnout vedení na svou stranu. „Začátkem druhého poločasu jsme měli velmi dobrý úsek, kdy jsme mohli vítězství strhnout na naši stranu, ale gól jsme z našich šancí bohužel nedali,“ litoval trenér fotbalistů Jesenice do sedmnácti let.
Rozhodující pro celý zápas tak byly nevyužité příležitosti a následné chyby, které soupeř ze Lhoty, respektive Tuchlovic dokázal bez milosti potrestat. „Nevyužité šance a následné vlastní chyby rozhodly, soupeř je dokázal potrestat, jak to ve fotbale bývá,“ dodal trpce. I přes porážku však našel na výkonu svého týmu i pozitivní aspekty. „Přesto musím tým pochválit za nasazení a přístup, na tomto výkonu se dá do dalších zápasů stavět,“ zdůraznil.
Jesenici navíc zkomplikovalo utkání i nepříjemné zranění. „Nejvíce nás však mrzí, že už v prvním poločase musel kvůli zranění střídat náš hrotový útočník Antonín Bouda. Doufáme, že zranění nebude vážné, protože případná delší absence by pro nás byla citelnou ztrátou,“ uzavřel Mikeš. Tým se nyní bude připravovat na nadstavbovou část soutěže, kde se pokusí dosavadní výsledky, které – ruku na srdce – nebyly nijak oslnivé, napravit.
SK Slavia Jesenice U17 – SK Lhota & Tuchlovice U17 1:3
Poločas: 1:1. Branky:
25. Melichárek – 16. a 61. Evan, 52. Lavička. Rozhodčí: Jandourek. ŽK:
1:1 (82. Tihlařík – 30. Abrham). ČK: 37. Kozohorský (vedoucí družstva hostů). Diváci: 50. Hřiště: UMT Jesenice. Sestava SK Slavia Jesenice U17: Rubaninský – M. Medřický, Melichárek, Astaloš, Borovička, Bouda, Vršecká, Marek Vyšata, Völfel, Kukelka, Tihlařík. Na lavici (střídajíc hráči): Mareda, Volf, Yashyn, D. Stejskal, Šebesta, Černý, Javůrek. Trenéři: Václav Mikeš, Lukáš Medřický. Sestava SK Lhota & Tuchlovice U17: Hříbal – Pergl, Lavička, Švarc, Najman, Manda, Evan, Abrham, Hejný, Kokeš, Štáfek. Na lavici (střídající hráči): Tůma, Novotný. Trenér: Karel Káranský.
Galerie - U17 | SK Slavia Jesenice - SK Lhota & Tuchlovice 1:3 (1:1)
Fotbalisté Jesenice do 19 let zakončili základní část páté ligy staršího dorostu porážkou se sdruženým týmem Lhoty a Tuchlovic, jemuž na umělém trávníku v domácím sportovním areálu podlehli 0:2. Hostující tým o svém vítězství rozhodl na konci prvního poločasu a na začátku toho druhého, kdy se dokázal střelecky prosadit.