Sedmnáctka fotbalové Jesenice odehrála v sobotu domácí utkání 15. kola páté ligy dorostu skupiny A, ve kterém na domácím hřišti přivítala soupeře ze Slaného. Zápas nabídl hrstce fanoušků v ochozech vyrovnanou a bojovnou podívanou, v níž domácí nakonec svému protivníkovi podlehli těsně 2:3, přestože v průběhu druhého poločasu dokázali skóre otočit.
Starší dorostenci Jesenice odehráli v sobotu dopoledne dost možná nejlepší utkání sezony, na premiérovou výhru v aktuálním ročníku áčkové skupiny 5. ligy dorostu ale i nadále čekají. Tentokrát v rámci předehrávaného 15. kola soutěže doma podlehli soupeři ze Slaného těsně 2:3. A také proto se mladí slávisté i nadále se ziskem jednoho bodu krčí na poslední příčce.
Fanoušci modrobílých, je tu pondělí a my vám jako již tradičně přinášíme, co jesenického nabídl uplynulý fotbalový víkend. Podívejte se na výsledkový servis, a také bohaté fotogalerie z utkání staršího a mladšího dorostu Slavie proti soupeři ze Slaného i ze souboje rezervních týmů mužů Jesenice a Spartaku Průhonice.
Následující fotbalový víkend nabídne fanouškům Jesenice další pořádnou dávku vzrušení a zábavy. Některé kategorie Slavie míří ke svým zápasům o další soutěžní body ven, ale na domácím trávníku se představí třeba béčko, oba dorostenecké a žákovské výběry, nebo mladší přípravka, která na svojí umělce odehraje další turnaj okresního přeboru (8. liga).
pá 15. 8. 2025 - Mangl Martin
Jesenice vítá zvučnou posilu! Cíl? Postup do vyšší soutěže, hlásí útočník Michal Škoda
Před startem nové sezony vítá fotbalová Jesenice čtvrtou a nejzvučnější posilu. Michal Škoda, sedmatřicetiletý útočník s více než dvěma stovkami ligových startů a padesátkou gólů, dorazil do modrobílého klubu po konci působení v Nové Vsi pod Pleší. Škoda si během kariéry zahrál nejvyšší soutěž za Zbrojovku Brno, České Budějovice, Příbram, Mladou Boleslav a okusil i zahraniční angažmá v norském Lillestrømu.
„V Nové Vsi pod Pleší bohužel fotbal skončil a já přemýšlel, co dál. Měl jsem nabídky i z vyšších soutěží a z Rakouska, jednou nohou už jsem tam byl, ale zrušil jsem to. Nechtěl jsem dojíždět, chtěl jsem něco, co mám kousek,“ vysvětluje Michal Škoda.
„Napsal jsem tedy trenérovi Pavlu Zdanovcovi, jestli mě nechce do týmu, a ten mi odepsal, že by byl rád. Druhý den jsem se sešel s vedením klubu a domluvili jsme se na půl roku. Pak si to vyhodnotíme a když budou obě strany spokojené, budeme pokračovat," pokračuje vytáhlý snajpr.
Při rozhodování podle něj hrálo značnou roli také to, že do Jesenice zamířili i jeho bývalí spoluhráči z Nové Vsi - Ivo Malina, Radek Žaloudek a Josef Petlička. „Pomohlo mi i to, že do Jesenice šli kluci z Nové Vsi a také nádherné nové zázemí, které je perfektní,“ říká fotbalista.
Škoda nezastírá, že ambice klubu i jeho samotného jsou vysoké. „Myslím si, že máme silný tým a není potřeba se schovávat. Cíl je jednoznačný – postup do vyšší soutěže," hlásí odhodlaně před startem nové sezony v I. B třídě.
V letní přípravě tým áčka Jesenice odehrál čtyři zápasy se stoprocentní bilancí a impozantním skóre 40:3. „Příprava se povedla, ale musíme si přiznat, že soupeři nebyli tak kvalitní, jako budou v soutěži. Je potřeba se stále sehrávat a pracovat,“ upozorňuje zkušený forvard.
První soutěžní utkání čeká Jesenici už v sobotu 16. srpna doma proti Bohutínu. Tento zápas začíná v novém sportovním areálu úderem páté hodiny odpolední. „Určitě bych fanoušky pozval na kombinační fotbal nahoru dolů a věřím, že uvidí hodně branek,“ uzavírá Škoda.
S fotbalem začínal v Ďolíčku - v dresu pražských Bohemians lehce nakoukl do hlavního týmu. Ale působil také v Ostré či v Brozanech, kde si zahrál třetí ligu. Jednatřicetiletý fotbalista Ivo Malina naposledy reprezentoval barvy Nové Vsi pod Pleší, ale teď přijal novou výzvu a stává se výraznou posilou jesenické Slavie, s níž by si rád v nové sezoně užil postupové oslavy.
Letní přestupové okno pro jesenickou Slavii nekončí, v pátek představuje další zajímavou posilu. Tou je zkušený záložník Josef Petlička, který má za sebou štace napříč různými soutěžemi. Do nového angažmá ale přichází nejen kvůli fotbalu - velkou roli hrálo i prostředí a přátelé.
Léto přineslo pro áčko fotbalové Jesenice další zajímavou posilu. Do týmu přichází Radek Žaloudek, bývalý hráč Bohemians, Motorletu či Dobrovice, který naposledy působil v Nové Vsi pod Pleší. Zkušený ofenzivní fotbalista se těší na nové působiště, které ho zaujalo nejen kvalitním zázemím, ale i ambiciózní vizí klubu.