Hráli jsme jako tým, těšilo kanonýra starších žáků po domácím skalpu Olympie

Autor: Martin Mangl | Žákovským týmům jesenické Slavie se v nedělních zápasech I. A třídy Středočeského kraje dařilo. Starší žáci deklasovali nedaleké Dolní Břežany vysoko 6:1 a podobně se vedlo i třináctce, která svého soupeře přehrála jasně 7:3. Oba zápasy byly podobné v tom, že po prvním poločase vedli Jeseničtí pouze 2:1, ale po změně stran rozpoutali gólové tornádo.

Patnáctka vedla v domácím prostředí nad Olympií v pětadvacáté minutě už o dva góly, ale pak snížil Nikolas Červený a do kabin se šlo za stavu 2:1. Po obrátce už ale na hřišti vládli slávisté, kteří čtyřmi góly zápas definitivně překlopili na svoji stranu. „Chtěli jsme soupeři vrátit podzimní porážku 1:2, a tento úkol jsme splnili. Hráli jsme jako tým a dařilo se nám i individuálně. Sice jsme udělali nějaké chyby, ale celkově jsme utkání zvládli. Doufám, že k dalším zápasům přistoupíme úplně stejně," přeje si fotbalista jesenických starších žáků Constantin Priesol, autor dvou branek do sítě Olympie Dolní Břežany.

Celá galerie níže v článku
Celá galerie po rozkliknutí fotky

V zápase mladších žáků se střelecky dařilo zejména dvojici hráčů. Dvakrát přesně pálili Ivan Tomyšynec a Ondřej Mlčkovský. A ještě pro pořádek: v dresu kategorie U15 dal stejně jako Priesol dvě branky také jeho o tři měsíce starší spoluhráč Matyáš Říčař. Starší žáci jsou v aktuální tabulce céčkové skupiny druhé nejvyšší krajské soutěže devátí, jejich mladší parťáci se nachází na desáté příčce. A příští soupeř? Říčany (venku 25. května od 10 a 11.55 hodin).

SK Slavia Jesenice U15 - SK Olympie Dolní Břežany U15 6:1

Poločas: 2:1. Branky: 44. a 65. Říčař, 66. a 70. Priesol, 13. Misera, 25. Krahulec - 28. Červený. Rozhodčí: Písařík. ŽK: 1:0 (59. Krahulec). Diváci: 48. Sestava SK Slavia Jesenice U15: Rubaninský - Mostovyy, Říčař, Krahulec, Marek Vyšata, Melichárek, Polívka, Furjel, Priesol, Tihlařík, Marić. Na lavičce (střídající hráči): Černý, Misera, Haxhaj, Hásek, Kukelka, Medřický. Trenéři: Martin Vyšata, Pavel Zdanovec.

SK Slavia Jesenice U13 - SK Olympie Dolní Břežany U13 7:3

Poločas: 2:1. Branky (bez konkrétních minut): Tomyšynec 2, Mlčkovský 2, Kafka, A. Chyba, Jirák - Šulák 2, Soukup). Rozhodčí: J. Kafka (lajk). ŽK: 0:0. Diváci: 35. Sestava SK Slavia Jesenice U13: Miksa - A. Chyba, Huža, D. Chyba, Borovička, Suchopar, Konvalinka, Jirák, F. Kafka, Vaverka, Dolínek. Na lavičce (střídající hráči): Trusov, Tomyšynec, Matuščín, Mlčkovský. Trenér: Vojtěch Blažek.