Související zápas

SK Slavia Jesenice
SK Slavia JeseniceAFK Kácov
4:1
so 4. 11. 2023 14:15 @ UMT: Mikulova 1594/4, ERDINGER Alkoholfrei 1.B TŘÍDA sk. D muži, 1. kolo
30_20231107_130807.png
53_20231108_192019.jpg

Góly? Skvělý pocit, ale důležitější je pro mě výhra, popisuje Jan Bureš

Autor: Martin Mangl | Na hřišti působí jako nevyléčitelný flegmatik. Nic ho nerozhodí, moc toho nenamluví. A emoce? Ty vlastně nedává příliš najevo. Ale když nastartuje nohy, nechytí ho ani Chuck Norris v dobách své největší slávy. A přesně tak se jednadvacetiletý fotbalista Jan Bureš prezentoval všem přihlížejícím v sobotním utkání déčkové skupiny I. B třídy proti Kácovu.

Na působivé umělce Mikulova v pražském Chodově nejprve (po exkluzivní pobídce Jiřího Novotného) vstřelil důležitý vyrovnávací gól, a pak díky své rychlosti, důrazu a hladovosti po úspěchu uzavřel konečný výsledek na 4:1. A stal se hlavním strůjcem v cestě za dalšími třemi body, které upevnily Slavii na prvním místě tabulky.

Kácov jste v azylu na umělé trávě v Mikulově ulici porazili 4:1. Jak byste utkání zhodnotil?
Do vyrovnávacího gólu hráli kluci z Kácova lépe než my, ale naštěstí jsme se po špatném začátku utkání dokázali rychle vzchopit a nakonec získali důležité tři body.

Zápas se kvůli nezpůsobilému terénu na jesenickém hřišti odehrál na umělém povrchu v Praze na Chodově. Jak se vám na něm hrálo?
Samozřejmě je to nezvyk, hrát po více než osmi měsících na umělé trávě. Ale po pár minutách jsem si já osobně na hřiště zvykl a hrálo se mi dobře.

Nemohla být umělá tráva jedním z důvodů matného začátku? Chvíli trvalo, než jste se dostali do tempa. Kácov byl v úvodu určitě lepším týmem...
To bych neřekl, podmínky byly pro oba celky stejné. Jako tým jsme na začátku utkání nechytli tempo soupeře a možná na nás trochu ležela deka z nepovedeného utkání z minulého víkendu. Naštěstí jsme se ale pochlapili a brali všechny body.

K výhře 4:1 jste přispěl dvěma přesnými zásahy. Jak byste je popsal?
Je to skvělý pocit, pomoci týmu vstřelenými góly. Ale pro mě je mnohem důležitější společná výhra a udržení prvního místa v tabulce. Cením si obzvlášť prvního gólu, který nastartoval obrat v tomto utkání.

Vaše druhá branka, kterou jste pečetil konečný výsledek utkání, byla nakonec připsána vám. Byl míč skutečně za brankovou čarou, než si ho obránce viditelně srazil do sítě?
Ano, byl (úsměv). Ale nezáleží na tom, jestli jsem dal gól já, nebo někdo jiný. Důležité bylo, že tato branka padla a pomohla nám uklidnit se pro zbytek zápasu. Každý gól se počítá.

Díky výhře nad Kácovem a zaváhání Červených i Uhlířských Janovic jste si kolo před koncem podzimu zajistili titul půlmistra. Jak vám to zní?
Zní to skvěle, ale sezona je teprve v půlce. My na sobě musíme neustále makat, abychom i po šestadvacátém kole byli první.

V posledním podzimní utkání nastoupíte na hřišti Jevan. Jaké jsou cíle pro tento zápas?
Našim cílem jsou jednoznačně tři body. Chceme si do jarní části soutěže přenést náskok minimálně pěti bodů.