Klub SK Slavia Jesenice oznamuje navázání spolupráce se společností Level Energy, která se nově řadí mezi hlavní partnery jesenického fotbalu. Spojení s významným hráčem na poli energetiky představuje další krok k posílení stability a rozvoje klubu i jeho mládeže.
Již uplynulý rok 2025 se do historie fotbalového klubu SK Slavia Jesenice zapíše jako období výrazných změn, silných emocí a důležitých rozhodnutí. Klub se poprvé naplno nadechl v novém sportovním areálu, áčko na jaře bojovalo o samotnou existenci v krajské soutěži, mládežnické kategorie se dál rozvíjely a vedení klubu muselo čelit celé řadě organizačních i finančních výzev. Předseda oddílu Lukáš Medřický v obsáhlém povídání pro klubový web otevřeně popisuje, co se povedlo, kde klub narazil na své limity a kam by chtěl jesenický fotbal v blízké budoucnosti posunout – sportovně, organizačně, ale lidsky.
Čtrnáctiletý Jonáš Kubů patří mezi mladé hráče SK Slavia Jesenice, kteří na sobě systematicky pracují a postupně se posouvají dál. Rok 2025 byl pro něj v mnoha ohledech zlomový – nejen po fotbalové stránce, ale i po té mentální. V rozhovoru pro klubový web se vrací ke svým začátkům, vzpomíná na silné momenty sezony a mluví o cílech do budoucna.
Teprve třináctiletý Adam Matuščín patří mezi mladé hráče fotbalové Jesenice, kteří na sobě systematicky pracují a mají jasnou představu o tom, kam se chtějí posouvat. Fotbal je pro něj nejen sportem, ale i školou života. V otevřeném povídání pro klubový web se Matuščín ohlíží za uplynulým rokem, vzpomíná na své začátky a prozrazuje své cíle do budoucna.
út 6. 5. 2025 - Mangl Martin
Fotbalová symfonie. Starší žáci ovládli souboj dvou Slavií, Radonicím nasypali jedenáctku
V minulém kole potrápili favorizované Radošovice, teď potvrdili roli mírného papírového favorita. Řeč je o fotbalistech Jesenice do patnácti let, kteří v nedělním utkání 22. kola svojí skupiny I. A třídy starších žáků deklasovali na domácí půdě nevyzpytatelného soupeře z Radonic vysoko 11:2. Díky deváté sezonní výhře si mladí slávisté upevnili deváté místo v soutěži s tím, že na sedmou příčku Říčan aktuálně ztrácí pouhé tři body.
V souboji dvou Slavií měla v neděli dopoledne za ideálního počasí jednoznačně navrch ta domácí - z Jesenice. Modrobílí válečníci od úvodního hvizdu diktovali tempo hry, nádherně kombinovali a proměňovali šance. Už po jedenáctí minutách vedli Jeseničtí hladce 3:0 a de facto rozhodli o osudu celého utkání.
Radonice se vzpamatovaly jen na konci prvního poločasu a na začátku druhé půle, kdy dvakrát skórovaly. To ale bylo z jejich strany všechno. Bohužel pro ně, bohudík pro domácí. „Očekávali jsme houževnatého protivníka, který na jaře trápí většinu soupeřů, ale to, co předvedli naši kluci a Laura bylo hlavně v prvním poločase galapředstavení kombinačního fotbalu," rozplýval se po skončení duelu trenér jesenické patnáctky Lukáš Medřický.
Jeho svěřenci (a svěřenkyně) ukázali fanouškům přesné kombinace od vlastní brány až po góly do prázdné branky soupeře, čímž bavili všechny přítomné. „Na hřišti jsme dominovali a zaslouženě drtivě zvítězili," měl jasno zkušený kouč nadějí Jesenice. A pak ještě chválil. „Velký respekt celému týmu, který si po skončení utkání užíval po náročném programu zasloužených ovací. Zápas byl i ukázkou toho, že naše vytyčená cesta - myslím tím styl hry - jakým se chceme prezentovat, bude do budoucna pro každý soupeřův tým tvrdým oříškem. A my doufáme, že naše hra a fotbal přiláká i více diváků, kteří nás poženou vpřed," přeje si Lukáš Medřický.
Ještě se sluší zmínit střelce: hattrickem se blýskl Antonín Bouda, dva góly zaznamenali Jindřich Mareda, Matyáš Hásek a Daniel Stejskal. Jednou se do černého trefili i Tomáš Vojtíšek s Tomášem Hrábkem. V příštím kole hrají jeseničtí starší žáci na hřišti SK Zeleneč, který je v tabulce o dva body (a zápasem k dobru) před mladými slávisty.
SK Slavia Jesenice U15 - TJ Slavia Radonice U15 11:2
Poločas: 5:1. Branky: 45., 58. a 62. Bouda, 6. a 11. Stejskal, 9. a 35. Hásek, 27. a 55. Mareda, 50. Vojtíšek, 77. Hrábek - 39. Brada, 43. Kaštovský. Rozhodčí: Kovář. ŽK: 0:0. Diváci: 40. Hřiště: Jesenice, tráva. Sestava SK Slavia Jesenice U15: Völfel - Melichárek, D. Borovička, M. Medřický, Mareda, Hásek, Astaloš, Vršecká, Stejskal, Vojtíšek, Javůrek. Na lavici (střídající hráči): Bouda, Šebesta, Hrábek, Mandlík, Minář. Trenér: Lukáš Medřický. Sestava TJ Slavia Radonice: Benoni - Brada, Fryk, Mrakč, Tupý, Urushadze, Brandejs, Kaštovský, Jaitner, Šťovíček, Kolář. Na lavici (střídající hráči): Klapal, Hřebík, Rodný. Trenér: Michal Vrba.
Sobotní utkání 22. kola krajské I. A třídy fotbalistů do sedmnácti let mezi domácí Jesenicí a rezervním týmem ČLU Beroun se proměnilo v jednoznačnou záležitost Slavie. Ta dokonale využila nezvyklé situace, v úvodu bezbrannému soupeři nasázela čtyři góly, a pak směle a v pohodě navyšovala skóre. Nakonec zvítězila vysoko 12:0 a upevnila si deváté místo.
Potřetí za sebou zvítězili, podruhé z těchto soubojů navíc nastříleli sedm branek. Zdá se, že devatenáctka Jesenice se v poslední době dostala do solidní formy. Výsledkově určitě. Po Dolním Bousově a Říčanech nestačilo na Slavii ani béčko Berouna, které v sobotu odjelo z Jesenice s porážkou 3:7. Starší dorostenci Jesenice jsou i díky tomu v aktuální tabulce krajské I. A třídy fotbalistů do 19 let na šesté příčce.