Starší žáci jesenické Slavie zakončili podzim ve vodách svojí skupiny 4. ligy (dříve I. A třída) fotbalistů do patnácti let na šestém místě. To je celkem solidní počin, ovšem výsledky podle hlavního trenéra Vojtěch Blažka ne vždy odpovídaly možnostem týmu. V prosincovém povídání mladý kouč hodnotil výkony, klíčové momenty, individuální progres i plány pro zimní přípravu.
Podzimní část sezony v déčkové skupině 7. ligy (dříve I. B třída) přinesla pro fotbalisty jesenické Slavie pestrou směsici emocí, výkonů i výzev. Tým procházel velmi silnými okamžiky, kdy dokazoval svou kvalitu, ale také zbytečnými ztrátami a herními výpadky, které jej připravily o body a možná také o titul podzimního mistra. Přesto se Jesenice po třinácti kolech nachází na výborném druhém místě, a jen malý bodový rozdíl ji dělí od lídra soutěže z Vyžlovky.
Béčko starších žáků SK Slavia Jesenice (kategorie U14) má za sebou podzimní část soutěžního ročníku 2025/2026 v áčkové skupině SPORTIQ 8. ligy fotbalistů do patnácti let. Devět odehraných utkání přineslo bilanci čtyř vítězství, jedné remízy a čtyř porážek, což svěřence trenérů Vojtěcha Blažka a Davida Šnajberka posunulo do zimní pauzy na páté místo tabulky. Výkony týmu byly poměrně stabilní, bojovné a na řadě hráčů bylo vidět velké zlepšení i herní růst.
Mladší žáci Jesenice zakončili podzimní část sezony ve 4. lize mladších žáků na osmém místě ze čtrnácti týmů, což je výsledek, který vzhledem ke konkurenci i průběhu soutěže lze považovat za velmi slušný. Tým v průběhu třinácti utkání potvrdil, že má dobrý základ, široký kádr a především chuť se neustále zlepšovat. O tom svědčí i fakt, že Jesenice dokázala bodovat v deseti ze třinácti zápasů, což jasně ukazuje především na stabilní výkony.
st 9. 10. 2024 - Mangl Martin
Důležité zápasy nás teprve čekají, uvědomuje si trenér Zdanovec
Potřetí za sebou nevyhráli, podruhé v řadě výrazně prohráli. Mladý výběr fotbalové Jesenice neprožívá ideální období, alespoň po výsledkové stránce. Naposledy družina vedená trenérem Pavlem Zdanovcem odevzdala všechny body soupeři z Jevan, které na hřišti Slavie v sobotním utkání 9. kola I. B třídy zvítězily jasně 4:1.
„Nemůžeme klukům nic vytknout, makají na sto procent, ale prostě narážíme v zápasech na soupeřovu větší kvalitu," poznamenal trenér Jesenice. „I tak nejsme proti týmům z horní poloviny tabulky bez šance, ale zápasy jsou jako přes kopírák. V úvodu máme výborné šance se dostat do vedení, ale ty neproměníme, a následně laciným gólem prohráváme," krčí Zdanovec rameny a připomíná, že se zápasy ve většině případů nevyvíjí podle plánu a jeho tým musí dotahovat. Což je problém. „A tak postupně chodíme do většího rizika, otevíráme naši obranu a zkušení soupeři nás trestají," lamentuje ostřílený kormidelník modrobílých.
Dobrá atmosféra ale slávisty navzdory další porážce neopouští. „Nálada v týmu je pozitivní. Kluci se uvědomují, že důležité zápasy nás teprve čekají. Musíme hlavně zvládnout konfrontace s týmy, které jsou pod námi. Což teď o víkendu opět nebude ten případ, protože zajíždíme k silnému soupeři, aspirantovi na postup," připomíná Zdanovec blížící se sobotní bitvu na hřišti Nové Vsi pod Pleší, která je v tabulce třetí bod za vedoucím Kácovem.
SK Slavia Jesenice - TJ FC Jevany 1:4
Poločas: 1:2. Branky: 36. Šerák - 15. Šimůnek, 45. Pařízek, 65. Rejka, 83. Krch z penalty. Rozhodčí: Pomykáček - Zuskin, Sandev. ŽK: 2:4 (16. D. Pešl, 83. O. Novotný - 51. Moško, 71. L. Rejka, 71. Chroust, 78. Šimůnek). Diváci: 164. Sestava SK Slavia Jesenice: Mašek - Tolar, J. Bureš (78. Novák), D. Novotný, Rak (66. O. Novotný), Obermajer (78. Bradáč), D. Pešl, Mráz, Šerák, Karas, Štěpánek. Trenér: Pavel Zdanovec. Sestava TJ FC Jevany: Krch - Štefančík, Čurgali, Pařízek, Šimůnek, Chroust, Moško, L. Rejka, Štěch, Mařík, Šobíšek (84. Hubáček). Trenér: Jan Lahoda.
/FOTOGALERIE/ Velice hořkou pilulku v podobě druhé porážky v řadě museli o víkendu spolknout fotbalisté rezervního týmu Jesenice, kteří v nedělním utkání 9. kola svojí skupiny okresní trojky podlehli na domácím hřišti záloze Dolních Břežan těsně 3:4. Hosté o svém vítězství rozhodli de facto už v úvodních třiceti minutách, v nichž vstřelili (a zaslouženě) tři branky. Slávisté, kteří opět nastoupili ve velmi mladé sestavě, sice mocně dotahovali, ale na zvrat (nebo alespoň vyrovnání) už jim nezbyl čas.