SK Slavia Jesenice
SK Slavia JeseniceTJ Viktoria Vestec
5:5
so 18. 5. 2024 10:00 @ Jesenice, 1. A třída dorostu U19 sk. D, 25. kolo

Bláznivý zápas dorostenců skončil dělbou bodů. Zasloužená remíza, mínil trenér Škrabal

Autor: Martin Mangl | Sobotní utkání 25. kola déčkové skupiny I. A třídy fotbalistů do devatenácti let mezi domácí Jesenicí a sousedním Vestcem nebylo vhodné pro kardiaky ani zapřisáhlé fanoušky defenzivního fotbalu. V zápase plném vzrušujících momentů každý chvilku tahal pilku, a z krásného, byť místy napjatého utkání si oba týmy po divoké remíze 5:5 body rozdělily.

„Chtěl jsem sice z utkaní urvat tři body, ale troufnu si upřímně říct, že remíza byla zasloužená," konstatoval trenér jesenického dorostu Roman Škrabal, jehož tým v zápase sice hned dvakrát vedl o dvě branky, ovšem alespoň bod zachraňoval až v samotném závěru.

Hrdinou utkání se stal domácí středopolař Ondřej Šerák, jenž vstřelil hattrick. Obzvlášť jeho první gól z přímého kopu i vyrovnávací trefa z 89. minuty, kdy napálil míč do sítě z pětadvaceti metrů, by klidně mohly kandidovat na Cenu Ference Puskáse, maďarsko-španělského fotbalisty, který figuruje na seznamu UEFA Jubilee 52 Golden Players.

Odkaz na celou galerii níže v příspěvku

„Kdo si na tohle derby udělal čas, tak se určitě nenudil a přišel si na své. Již od prvních minut se bylo na co dívat. Na soupeře jsme vlétli, poměrně brzy jsme šli do vedení a během patnácti minut jsme vedli 2:0 (Skok, Šerák)," komentoval trenér Škrabal báječný začátek utkání. Viktoriáni se ovšem nevzdali, snížili, ale záhy zvýšil na 3:1 již aktivní Marek Oravec. Do kabin se však šlo za stavu 3:2 - za hosty vstřelil kontaktní branku Jan David.

„Do druhého poločasu vstoupil soupeř s odhodláním utkání vyrovnat či otočit. Netrvalo to dlouho a také se mu to povedlo. Hosté byli hladovější po vítězství a my místo toho, abychom pokračovali v tom, jak jsme utkání začali, tak jsme soupeři umožnili zápas otočit a byli to my, kdo musel výsledek dohánět, a to dokonce dvakrát," čertil se Roman Škrabal.

Bod jesenickému týmu nakonec zachránil v 89. minutě již zmiňovaný Ondřej Šerák, jenž epésní gólparádou zkompletoval hattrick a vyrovnal na 5:5. „Pro oko diváka to bylo utkání, jak má být. Deset branek se nevidí v každém zápase," doplnil na závěr kouč mladých slávistů, jehož svěřenci si čtyři kola před koncem drží v krajské I. A třídě třetí příčku s náskokem pěti bodů právě před na jaře ve výborné formě hrajícím Vestcem.

SK Slavia Jesenice U19 - TJ Viktoria Vestec U19 5:5

Poločas: 3:2. Branky: 14., 65. a 89. Šerák, 5. Skok, 19. Oravec - 18. a 61. Krčál, 26. David, 48. Pitřinec, 74. Průša. Rozhodčí: Šíma. ŽK: 2:3 (64. Šerák, 73. Kindl - 13. Poláček, 52. Pitřinec, 54. Krčál). Diváci: 70. Sestava SK Slavia Jesenice U19: Tintěra - Rak, O. Novotný, Oravec, Šerák, Skok, Talapko, Rabiňák, Sůkala, Kindl, M. Neumann. Na lavičce: A. Bureš, Kabát, Keblušek, Hakman, Kožner. Trenér: Roman Škrabal. Sestava TJ Viktoria Vestec U19: Graham - Dlouhý, Mládek, Poláček, Kučera, David, Rýdl, Pitřinec, Průša, Pačes, Krčál. Na lavičce: Pala, Straděj, Vacek, Bartusek, Koreda, Růžanský. Trenér: Petr Průša.

Ostatní výsledky 25. kola I. A třídy Středočeského kraje U19 (skupina D): Spartak Průhonice - FC Jílové 0:4, Bohutín + Podlesí - Spartak Rožmitál pod Třemšínem 0:1, TJ Ligmet Milín - Sedlec-Prčice + Jesenice 3:2, SK Rapid Psáry - SK Votice 2:1, Soběhrdy + Struhařov - Nová Ves + Nový Knín 2:2, TJ Kunice - TJ Tatran Sedlčany 7:0.