SK Slavia Jesenice BSokol Zvole
2:0
ne 15. 10. 2023 15:30 @ Jesenice, III. třída - skupina A, 11. kolo

Béčko Jesenice zdolalo houževnatého soka ze Zvole. Důležité tři body, radoval se Potočník

Autor: Martin Mangl | Před týdnem zabrali, když po sérii čtyř zápasů bez výhry deklasovali Libeř vysoko 8:2. A na vítězství proti poslednímu týmu tabulky navázali fotbalisté rezervního výběru jesenické Slavie i v neděli, kdy v rámci 11. kola áčkové skupiny III. okresní třídy zdolali srdnatě bojující výběr Sokola Zvole 2:0.

Do utkání jsme ale podle mě nevstoupili správným tempem, i když jsme se snažili po celou dobu kontrolovat jeho průběh. V prvním poločase jsme sice více drželi balon na svých kopačkách, vytvářeli si mnoho gólových příležitostí, ale branku jsme bohužel nedali,“ popisoval obraz hry v úvodním dějství mladý jesenický fotbalista Patrik Potočník.

Na první branku tak museli diváci čekat až do 64. minuty, kdy se prosadil hostující Michal Švimberský. K jeho smůle však překonal vlastního gólmana Mikuláše Dvořáčka. „Do druhé půle jsme skočili už s větší motivací zvítězit. Hru jsme proložili mladšími kluky z dorostu, kteří nám pomohli,“ocenil Potočník přínos benjamínků a zmínil i brankáře Svatopluka Melichárka, který mezi tři tyče naskočil od začátku druhé půle místo Vojtěcha Blažka. „Odchytal skvělý zápas,“ chválil Potočník.

A byl to právě devatenáctiletý muž s desítkou na zádech, jenžv 67. minutě přidal druhou branku jesenického béčka, kterou přinesl týmu uklidnění. „Ve druhé půli se nám povedlo vstřelit první gól, díky čemuž se hra více otevřela. Pár minut poté se podařit skórovat i mně, po asistenci Pítrse (Kryštof Pitter), za což mu děkuji,“ pokračoval odchovanec domácího klubu.

„Utkání jsme potom dohráli v klidu s míčem na svých kopačkách, ale do příště to chce určitě lepší kombinace a rychlejší přesun z obrany do útoku a obráceně,“ má jasno Patrik Potočník.

Béčko Jesenice se po víkendové výhře, která byla už pátou v sezoně, nachází na šestém místě tabulky se ztrátou pouhých tří bodů na třetí zálohu Dolních Břežan. „Získali jsme teď doma důležité tři body, tudíž jsme se udrželi v horní polovině tabulky. Pevně věřím, že formu z posledních dvou zápasů přeneseme i do zbytku podzimu,“ vyslovil Patrik Potočník na závěr svoje přání.

Nejbližší utkání čeká rezervu Slavie opět doma. Konkrétně v neděli od 15.30 hodin, kdy modrobílí vyzvou v třaskavém a pikantním derby béčko Rapidu Psáry.

SK Slavia Jesenice B – Sokol Zvole 2:0

Poločas: 0:0. Branky: 64. Švimberský vlastní, 67. Potočník. Rozhodčí: Zubková – Badal (laik), Hamouz (laik). ŽK: 0:0. Diváci: 40.

SK Slavia Jesenice B: Blažek (46. Melichárek) – Ondrák, Pašek (46. O. Novotný), J. Mareček, Kolář, Novák, Potočník, Kul'ha (46. Pitter), Neumann, Ilčyšyn (46. Kabát), Štěpánek. Trenér: Pavel Zdanovec.

Sokol Zvole: Dvořáček – Oswald, P. Hamouz, Maláček, Švimberský, Hnát, Vojtěch, Hrachovec, Skála, Kubát (79. D. Mareček), Kamiňski (53. Polanský). Trenér: David Mareček.

III. třída okresu Praha-západ, skupina A, ostatní výsledky 11. kola: Okrouhlo – Dolní Břežany B 3:1, Jílové B – Kazín B 1:3, Jíloviště B – Libeň 3:3, Dolní Jirčany – Krňany 2:2, Rapid Psáry B – Libeř 7:4, Průhonice B – Vrané nad Vltavou 1:0.